09 Kasım 2018 13:25

Kayseri'de kadınlar, Flormar işçileri için bir araya geliyor

Kayseri Kadın Dayanışma Derneği, sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişe devam eden Flormar işçileriyle dayanışma etkinliği düzenliyor.

Kayseri Kadın Dayanışma Derneği'nin etkinlik afişi

Paylaş

Kayseri Kadın Dayanışma Derneği, Kocaeli Gebze’de ağır çalışma koşullarına, düşük ücrete, patronun ve temsilcilerinin kötü muamelelerine karşı yasal haklarını kullanıp Petrol-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan Flormar işçileriyle dayanışma etkinliği düzenliyor.

Etkinlikte “Hepsi Bizim Hikâyemiz” adlı tiyatro oyunu sahnelenecek ve Gebze’den gelen işçiler, mücadele deneyimlerini Kayserili kadınlarla paylaşacak.

'ONLARIN KAZANIMI TÜM KADINLARIN KAZANIMI OLACAK'

“Kayseri’den Gebze’ye kız kardeşlik köprüsü kuruyoruz” diyen Dernek Başkanı Elmas Şahin, “Omuzlarında evin, çocukların, ailelerinin, borçların yüküyle inatla direnmeye devam eden Flormar işçileri, bize reklamlardaki o sözleri hatırlatıyor ve 'Kadın isterse başarır' dememizi sağlıyorlar” dedi.

Dayanışmanın önemine vurgu yapan Şahin, “Bugün onların ekmek mücadelelerinde yanlarında olmak, dayanışmayı büyütmek Flormar işçilerinin bir kazanımı olmasının yanı sıra onların başarısı biz toplumda hor görülen, hakları yenen, ezilmeye çalışılan tüm kadınların kazanımı olacak. Bu mücadele hepimizin mücadelesi, dayanışmayı büyütmek hepimizin görevi… Bu yüzden tüm Kayserili kadınları bir arada olmaya, etkinliğimizde buluşmaya davet ediyoruz” diyerek çağrıda bulundu.

'BİZ OMUZ OMUZA VERDİKTEN SONRA…'

Direnişçi Flormar İşçileri adına konuşan Ayşe ise “Bizler 180 gündür direnen Flormar işçileri olarak emeğin ve ekmeğin onurlu mücadelesini veriyoruz. Haklarımızı gasp edenlere karşı verilen bu mücadele, sadece kendi patronumuza karşı değil diğer hak yiyen bütün patronlara karşı verilmektedir. Bu onurlu mücadelemiz sizlerin desteği ve sahiplenmesiyle daha çok ses getirmiş olacak. Bizler omuz omuza verdikten sonra bu direnişi hep birlikte kazanmış olacağız. Bu mücadeleyi sahiplenen Kayserili kadınlara teşekkür ediyor, etkinlikte buluşmaya çağırıyoruz” dedi.

Etkinlik, 11 Kasım Pazar günü, saat 15.00’ta Kayseri Hacı Bektaş-i Veli Derneği’nin salonunda gerçekleştirilecek. (Kayseri/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şiddete uğradı, şikayetleri dikkate alınmadı

SONRAKİ HABER

Paylan'dan Bakana: Herhalde ben soydaş değil, akraba oluyorum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa