09 Kasım 2018 11:32
Son Güncellenme Tarihi: 09 Kasım 2018 13:05

Avustralya'da bıçaklı saldırıda 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Avustralya'nın Melbourne kentinde bir kişi aracını ateşe verdikten sonra etraftakilere bıçakla saldırdı. Saldırıda bir kişi öldü.

Harita: Google

Paylaş

Avustralya'nın Melbourne şehrinde ana caddede aracını ateşe verdikten sonra etraftakilere bıçakla saldıran kişi polis tarafından vurularak yaralı ele geçirildi. Olayda bir kişi öldü, saldırgan dahil 3 kişi yaralandı.

Victoria polisi, ismi açıklanmayan bir erkeğin Melbourne kent merkezindeki ana caddede henüz bilinmeyen nedenle arabasını ateşe verdiğini, daha sonra da etraftakilere ve polise bıçakla saldırdığını bildirdi.

Saldırıda yaralanan bir kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Basına yansıyan görüntülerde, söz konusu şahsın olay yerine gelen polislere bıçakla saldırması, daha sonra da polisler tarafından vurulması yer aldı.

Saldırganın başlattığı araçtaki yangın, bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

'TERÖR SALDIRISI' OLARAK ELE ALINIYOR

Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan saldırgana dair yapılan açıklamada olayın "Terör saldırısı" olarak ele alındığı belirtildi. Victoria Polis Şefi Graham Ashton, saldırganın kimliğinin polis tarafından bilindiğini ifade etti. Ashton, saldırganın kimliğinin henüz açıklanmayacağını söyledi.

Ashton, sosyal medyadaki iddiaların aksine saldırganın "Allahuekber" diye bağırdığı ve bir kişinin kafasını kesmeye çalıştığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Saldırganın kendisinin yanı sıra akrabalarının da "Antiterör" ekiplerince bilindiği belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

TEİS: Yardımcı eczacılık uygulaması kaldırılmalı

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa