09 Kasım 2018 11:21

Köpeği boğazından bıçakladı, serbest kaldı

Balıkesir'in Erdek ilçesinde bir köpek boğazı kesilerek yaralandı. Köpeği yaraladığı tespit edilen G. Y. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Balıkesir'in Erdek ilçesinde bir köpek, boğazı bıçakla kesilerek yaralandı. Köpeği yaraladığı güvenlik kamerası kayıtlarından belirlenen G.Y., ifadesinde kendini koruduğunu öne sürdü. Yaralı köpeğin tedavisine başlandı.

Saldırı, Erdek ilçesi Neyyire Sıtkı Caddesi'nde geçen salı akşamı meydana geldi. Çevredeki esnaf tarafından bakılan bir köpek, kanlar içinde bulundu. Boğazı bıçakla kesildiği belirlenen köpek, esnaf tarafından veterinere götürüldü. Köpeğin boğazına dikiş atıldı ve klinikte gözlem altına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

Köpeği yaralayan G.Y. ise güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonucu polis tarafından yakalandı. G.Y. ifadesinde, "Köpek bana saldırdı, kendimi korumak için bıçakladım" dedi. G.Y. hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı öğrenildi.

'SALDIRGAN BİR KÖPEK DEĞİLDİ'

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Erdek Temsilcisi Eva Otansev, boğazından bıçaklanan köpeğin kesinlikle saldırgan bir yapıda olmadığına dikkati çekerken, "Bu köpeğimiz, sahil bölgesinde yaşayan, bizim beslediğimiz, kulağı belediye tarafından küpelenmiş bir hayvandır. Kaldı ki bıçak taşımak suçtur. Herkes yanında bıçak taşıyarak hayvan mı bıçaklayacaktır? Bu köpek kesinlikle saldırgan değildir" dedi. Köpeğin veteriner harcamalarını HAYTAP olarak üstlendiklerini de belirten Otansev, "Halen veterinerde tedavisi sürüyor. Şu anda sağlık durumu iyi. Ancak yaşadığı acı olay nedeniyle ürkek. Bu hayvanı daha sonra yeniden yaşadığı sahile bırakacağız. Böyle her önüne gelen, kendisine saldırdığını öne sürerek sokak hayvanını bıçaklarsa vay halimize" diye konuştu. (Balıkesir/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rahip Santoro'nun katili Akdin’i yaralayan şüpheliler adliyede

SONRAKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir "bankamatik memuru" daha tespit edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa