08 Kasım 2018 11:44
Son Güncellenme Tarihi: 08 Kasım 2018 16:22

İYİ Partinin İstanbul adayının Ümit Özdağ olduğu iddia edildi

İYİ Partinin yerel seçimlerdeki belediye başkan adaylarıyla ilgili bazı isimlerin netleştiği iddia edildi.

İYİ Parti logosu

Paylaş

İYİ Partinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayının Ümit Özdağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının ise Şengül Hablemitoğlu olduğu iddia edildi. Adana, Muğla ve Balıkesir için de isimler belirlendi.

NTV'de yer alan habere göre; İstanbul'da Ümit Özdağ, İzmir'de Şengül Hablemitoğlu aday olarak gösterilecek. Adana için İsmail Koncuk, Muğla için Behçet Saatcı, Balıkesir içinse İsmail Ok isminin belirlendiği öne sürüldü.

AKŞENER: HABERİN KAYNAĞI NEDİR, BİLMİYORUM. BİZDEN OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de iddialara ilişkin, “İsmi söylenen her arkadaşımızın her görevi en üstün niteliklerle yerine getireceğini sizinle paylaşmam lazım. Çok kıymetli arkadaşlarımız ama bu haberin kaynağı nedir bilmiyorum. Bizden olmadığını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Twitter’da bir açıklama yaparak, söz konusu isimlerle ilgili bir karar olmadığını söyledi. Dervişoğlu, “Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. Bahse konu arkadaşlarımız her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, adaylık konusundaki iddiaların ‘şu an için’ gerçeği yansıtmadığını belirtti. Saatcı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Şahsımın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili ulusal medyada yer alan son dakika haberleri, şuan için gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamıyla provokasyona ve ajitasyona yöneliktir. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından konuyla ilgili resmi açıklama yapılacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

10 Ekim davasında avukatların taleplerinin büyük bölümü kabul edildi

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun ve Belgeselci Kazım Kızıl, Giresun'da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa