08 Kasım 2018 10:40
Son Güncellenme Tarihi: 08 Kasım 2018 16:18

‘Şule Çet’in öldürüldüğü su götürmez bir gerçek’

Avukat Umur Yıldırım Şule Çet'in ölümüne ilişkin dosyaya giren yeni deliller hakkında açıklama yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili dosyaya giren yeni delillere dair açıklamada bulunan avukatı Umur Yıldırım, Çet’in öldürüldüğünün su götürmez bir gerçek haline geldiğini belirterek şüphelilerin hak ettikleri cezayı almaları için çabalamaya devam edeceklerini söyledi.

Ankara’da lüks bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşen Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili avukatı Umur Yıldırım ve Kadın Meclisleri, Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Avukat Yıldırım, soruşturmada artık son aşamaya gelindiğini belirterek yalnızca Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek kesin ölüm sebebine ilişkin raporu beklediklerini söyledi. Dosyaya giren son delillerle birlikte Şule Çet’in öldürüldüğünün su götürmez bir gerçek haline geldiğini ifade eden Yıldırım, olay günü akşamı şüpheli Berk Akand’ın saat 02.39’da bir kadına “Çok kötü şeyler oldu. Lütfen telefonu aç bana geri dön” diye mesaj attığına ve sabaha kadar çeşitli telefon görüşmeleri yaptığına dikkat çekti. Yıldırım, “Özellikle 02.39 diyorum çünkü Şule’nin 03.50’de plazanın 20. katından atıldığı tespit edildi. Yani bir saatten fazla bir süre şüpheliler Şule’yi öldürdükten sonra ceseti ne yapacaklarını tartıştılar. Çünkü bu mesaj atıldığında Şule ölmüştü. Biz bunu en başından beri söylüyorduk” diye konuştu.Tanık ifadesi ve HTS raporlarının dosyaya girdiğini ve savcı tarafından titiz bir şekilde incelenmesinin sürdüğünü belirten Yıldırım, şüphelilerin hak ettikleri cezayı almaları için çabalamaya devam edeceklerini söyledi. (Ankara/EVRENSEL)


ŞÜPHELİLER YURT DIŞINA KAÇACAKMIŞ

Ankara’da lüks bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili soruşturma dosyasına yeni belgeler girdi. 2 sanığın olayın ardından yurt dışına çıkmaya çalıştıkları öğrenildi. 

Hürrriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre; halen tutuklu bulunan şüpheliler, Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand’a ait telefonların HTS kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda Akand’ın gece saat 02.39’da kız arkadaşı P.T.’ye, “Çok kötü şeyler oldu. Lütfen telefonu aç bana geri dön” diye mesaj attığı öğrenildi.

Aksu ve Akand’ın, ayrıca Çet’in ölümünün hemen ardından yurt dışına kaçmak için bir havayolu şirketini 10 kez aradıkları belirlendi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Moody's: Türkiye ekonomisi 2019 ortasına kadar daralacak

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa