Erdoğan’a sunulan yerel seçim anketinden 4 isim öne çıktı

Fotoğraf: @tanriulu/Twitter

Erdoğan’a sunulan yerel seçim anketinden 4 isim öne çıktı

AKP’den anket sonuçları İstanbul, Ankara, İzmir ve Denizli için Binali Yıldırım, Süleyman Soylu, Mehmet Özhaseki ve Nihat Zeybekci’yi gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a önceki gün başta 3 büyük kent olmak üzere belediye başkan adaylarıyla ilgili anket sonuçları sunuldu. Anketlerde İstanbul, Ankara ve İzmir için Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Mehmet Özhaseki isimleri çıktı. Nihat Zeybekci de Denizli’de ön sırada.

Hürriyet’ten Gizem KArakış'ın haberine göre; yerel yönetimler başkanlığının iki aydır yaptığı saha analizleri ve anket çalışmaları rapor halinde Erdoğan’a sunuldu. Edinilen bilgiye göre sunumda yer alan anketlerde, Meclis Başkanı Binali Yıldırım İstanbul’da öne çıkıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul, Ankara ve İzmir’de, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise Ankara’da önde. AKP Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Nihat Zeybekci’nin ismi de Denizli’de ön sıralarda. Erdoğan’ın toplantıda, Meclis aritmetiğine vurgu yaparak en fazla 2 milletvekilinin aday yapılabileceği görüşünü tekrarladığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER yerel seçim