08 Kasım 2018 07:43

Beyaz Saray, CNN muhabiri Jim Acosta'nın basın kartını askıya aldı

CNN muhabiri Jim Acosta, Beyaz Saray'a alınmadığını duyurdu. Trump, Acosta'ya 'Kaba ve berbat bir insansın' demiş ve soru sormasını engellemişti.

Fotoğraf: Gage Skidmore/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Paylaş

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelttiği zor sorularla tanınan CNN muhabiri Jim Acosta'nın basın kartını askıya aldı. Acosta, Twitter hesabından açıklama yaparak, Beyaz Saray'a alınmadığını duyurdu. Acosta, "Az önce Beyaz Saray'a girişime izin verilmedi. Gizli Servis, saat 20.00'de gerçekleşen televizyon programım için Beyaz Saray'a giremeyeceğim konusunda beni bilgilendirdi" mesajını paylaştı.

Beyaz Saray'ın bu kararı, dün düzenlenen basın toplantısında Acosta ile Trump arasında yaşanan gerginlik sonrası alması dikkati çekti.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise Acosta hakkında alınan karara ilişkin açıklama yaptı. Acosta'nın, Trump'la yaşadığı gerginlik sırasında kendisinden mikrofonu almaya çalışan Beyaz Saray çalışanına dokunduğunu belirten Sanders, "Başkan Trump kendisine yöneltilen sert soruları memnuniyetle karşılar fakat biz sadece işini yapmaya çalışan ve Beyaz Saray'da staj yapan genç bir kadına dokunulmasına müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Sözcüsü'nün bu ifadeleri üzerine sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklama yapan Acosta ise iddiaları yalanladı.

Basın toplantısında, Trump ile Acosta arasında yaşanan gerginlik sonrası Başkan Trump, "CNN, seni çalıştırdığı için utanmalı. Kaba ve berbat bir insansın. CNN için çalışmıyor olmalısın. Sarah'a (Beyaz Saray Basın Sözcüsü) davranış biçimin berbat. Diğer insanlara davranış biçimin berbat. İnsanlara bu şekilde davranamazsın" demişti.

Trump, kendisi hakkında sık sık eleştirel haberler yapan CNN'i basın toplantılarında özellikle hedef alarak, bu medya kuruluşunun "yalan haber" yaptığını iddia ediyor. (Washington/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Trump'ın talebi üzerine istifa etti

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa