07 Kasım 2018 22:55
Son Düzenlenme Tarihi: 08 Kasım 2018 00:23

Silahlı saldırıya uğrayan lise öğrencisi çocuk hayatını kaybetti

İstanbul'da sokak ortasında pompalı tüfekle öldürülen lise öğrencisinin okul arkadaşı tarafından vurulduğu belirtildi. Saldırgan tutuklandı.

Silahlı saldırıya uğrayan lise öğrencisi çocuk hayatını kaybetti

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Bahçelievler'de Mert Can Karagöz isimli lise öğrencisi çocuk, sokakta yürüdüğü sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından pompalı tüfekle saldırıya uğradı. Sırtından ve ensesinden yaralanan 15 yaşındaki çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştirenin okul arkadaşı olduğu ve tutuklandığı belirtildi.

Siyavuşpaşa Mahallesi Mine Sokak'ta meydana gelen olayda, Mert Can Karagöz sokakta yürüdüğü sırada arkasından gelen kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı. Pompalı tüfekle açılan ateş sonucu Mert Can Karagöz'ün sırtına ve ensesine mermiler isabet etti. Saldırganlar olay yerinden kaçarken yaralanan çocuk ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

'VURAN ÇOCUK SİLAHI OMUZUNA TAKARAK, KAÇTI'

Silah seslerini duyarak sokağa çıktığını belirten Aydın Akdağ isimli bir görgü tanığı "Silah seslerini duyunca dışarıya koştum. Çocuk yerde yatıyordu. İlk müdahaleyi yaptım. Daha sonra ambulans geldi. Vuran çocuk silahı omuzuna takarak kaçtı. Vuran da onun yaşlarındaydı. 3 el ateş ettiler. Sırtından ve ensesinden vurdular" diyerek olayı anlattı.

Yapılan çalışmalarda kaçtığı adres belirlenen 1 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Daha sonra tutuklandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen krizden çıkış yolunu tartıştı 

SONRAKİ HABER

AKP ilçe teşkilatı topluca istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa