07 Kasım 2018 17:34

Taciz suçuyla ikinci kez gözaltına alınan adam serbest bırakıldı

Antalya'da bir kadını taciz eden ve gözaltına alınıp serbest bırakılan K.A'nın daha önce de aynı suçtan gözaltına alınıp bırakıldığı belirtildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya’nın Manavgat ilçesinde otobüs bekleyen H.Y. adlı kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan K.A, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. H.Y'nin avukatı Ali Öksüz, şüphelinin daha önce de aynı suçtan ceza aldığını, serbest bırakılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

H.Y'nin şikayeti üzerine incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde, K.A.’nın, H.Y’yi hastaneden itibaren takibe başladığı, ilaç aldıkları eczane önünde beklediği ve durakta da yanına yaklaşıp taciz ettiği belirlendi.

2010 yılında yine hastaneden çıkan bir kadını takip edip taciz ettiği iddiasıyla yargılanarak ceza aldığı ortaya çıkan K.A, sorgusundan sonra adliyeye sevk edildi. K.A. savunmasında, “H.Y’yi daha önce çalıştığım iş yerindeki bir kadına benzettim. Onun için yaklaştım” dedi. K.A, mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ’

H.Y’nin avukatı Ali Öksüz, olaydan dolayı müvekkilinin büyük şok yaşadığını, 1 haftadır evinden dışarı yalnız başına çıkamadığını belirterek bir kadına karşı işlenen bu şekildeki eylemlere tolerans gösterilmemesi gerektiğini söyledi. Av. Öksüz, karara itiraz edeceklerini belirterek “Kadınların ve çocukların korunması bakımından bu tür kişilerin ceza infaz kurumunda bulunması kanunen, ahlaken ve vicdanen gereklidir” dedi. (Antalya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Arjantin Devlet Başkanı Macri ülkeyi ekonomik çöküşe sürüklüyor

SONRAKİ HABER

Usta Oyuncu Hale Akınlı hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa