19 Eylül 2012 11:23

TSK ‘askeri casusluk’ tartışmalarına yanıt verdi

GENELKURMAY Başkanlığı, kamuoyunda ‘askeri casusluk’ soruşturması olarak adlandırılan soruşturma ile ilgili resmi sitesinden yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Söz konusu soruşturma kapsamında bugüne kadar hiçbir TSK personeli casusluk suçu iddiası ile tutuklanmamıştır. Tutuklama kararlarından, personelin örg&uum

TSK ‘askeri casusluk’ tartışmalarına yanıt verdi

Paylaş

GENELKURMAY Başkanlığı, kamuoyunda ‘askeri casusluk’ soruşturması olarak adlandırılan soruşturma ile ilgili resmi sitesinden yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Söz konusu soruşturma kapsamında bugüne kadar hiçbir TSK personeli casusluk suçu iddiası ile tutuklanmamıştır. Tutuklama kararlarından, personelin örgüt üyeliği/gizli bilgi ve belge bulundurmak suçlarından dolayı tutuklanmalarına karar verildiği anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, soruşturmanın gizliliği nedeniyle hakkında işlem yapılan TSK personelinin gizli belgeleri elde edip etmedikleri, hangi personelin hangi tarihte hangi belgeleri elde ettikleri, bu belgeleri hangi maksatla bulundurdukları konularında Genelkurmay Başkanlığı’nda bilgi ya da belgenin bulunmadığı da belirtildi. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da BDP binasına saldırı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan tehlikeli açıklar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa