Üsküdar'da öğretmene silahlı saldırı

İstanbul Üsküdar'da okulda bir öğretmen silahlı saldırı sonucu yaralandı.

İstanbul Üsküdar'da bir öğretmen okulda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Olay Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu'nda saat 16.00 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, bir öğrencinin dayısı Celal A. ile beden eğitimi öğretmeni Alparslan A. arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü. Araya girenlere rağmen öğrencinin velisi, silahını çıkarak öğretmene ateş etti. Okul koridorundaki kavga sırasında öğrenciler panik yaşadı. Bacağından yaralanan öğretmen olay yerine gelen ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırı sonrası kaçan kişi, polis tarafından aranıyor.

İSTANBUL ANADOLU 5. SULH CEZA HAKİMLİĞİ HABERE YAYIN YASAĞI GETİRDİ

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak, Celil A'nın 4-5 kez ateş açarak Alparslan A'nın yaraladıktan sonra firar ettiği hatırlatıldı. Başvuruda, olayla ilgisi olmayan kişiler ve olayın meydana geldiği okulun öğrencilerinin korunması için olaya ilişkin haberlere kısıtlama getirilmesini talep etti. Talebi değerlendiren İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma sonuçlanana kadar olaya ilişkin haber yapılmaması için kısıtlama kararı verdi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Kasım 2018 14:17
www.evrensel.net