07 Kasım 2018 14:22

Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan ‘hastane’ bekliyor

CHP Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana ilçelerinde yaşanan hastane sorununu Meclis gündemine taşıdı.

Fotoğraf: CHP Basın Bülteni

Paylaş

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, meclis genel kurulunda Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan’daki hastane sorununa dikkat çekti. CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’daki hastane yetersizliklerini TBMM gündemine taşıdı. Meclis genel kurulunda konuşan Dr. Şevkin, vatandaşların Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan’daki hastane eksikliği nedeniyle büyük sorun yaşadığını vurguladı.

YÜREĞİR, DEVLET HASTANESİNİ BEKLİYOR

Nüfusu 300 bine dayanan Yüreğir’in güneyindeki mahallelerin Karataş Yolu’ndaki eski devlet hastanesinin yeniden açılmasını beklediğini vurgulayan Dr. Şevkin, “2012 yılında yıkılan ve aynı yıl yeni projeyle yeniden açılacağı belirtilen hastane ne yazık ki 6 yıldan bu yana proje aşamasında kalmıştır” dedi.

SEYHAN’A ÖDENEK AYRILDI AMA HASTANE YOK!

Geçtiğimiz günlerde 27 yaşındaki bir gencin Adana Şehir Hastanesi’nin uzaklığı ve acil müdahalenin geç kalması nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getiren  Şevkin, Aynı şekilde merkez ilçe Seyhan’ın kuzeyinde nüfusu 500 bine dayanan 35 mahalle halkının da Sağlık Bakanlığı’nın ödenek ayrıldığını belirtmesine rağmen hastanenin bir türlü yapılmamasına haklı olarak tepki gösterdiğine dikkat çekti.

CEYHAN’DAKİ HASTANE YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

160 bin nüfuslu Ceyhan’daki devlet hastanesi yapımının da 6 yıldan bu yana yılan hikayesine döndüğünü ifade eden Dr. Şevkin, “Çözüm Şehir Hastaneleri yerine devlet ve butik hastanelerdir. Adanalıların sesine kulak verilmelidir” diye konuştu. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

10 Ekim Katliamı firari sanıklarının davasına çağrı

SONRAKİ HABER

Bir acı haber de Diyarbakır'dan: Umut'un şırıngalı çikolatan öldüğü iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa