07 Kasım 2018 09:48

Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'deki programları sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanları Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'de yaptıkları programlar yayından kaldırıldı.

Ekran görüntüleri, TRT Haber'de yayınlanan ‘Derin Analiz’ ve ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programlarından alınmıştır.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Yiğit Bulut ve İlnur Çevik’in TRT’deki programları sona erdi. Erdoğan’ın danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu zaman zaman gündeme gelmişti.

Gazeteduvar'ın haberine göre Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, geçtiğimiz günlerde danışmanların bundan böyle ekranda ve köşelerde olamayacağını iddia ederek, “İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre… Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre… Danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış” demişti.

İLK ADIMI TRT ATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarına getirdiği iddia edilen bu yasak sonrası ilk adım TRT’den geldi. TRT’de ekrana gelen ve Yiğit Bulut’un yorum yaptığı ‘Derin Analiz’ bitirildi. Fulin Arıkan’ın sunumuyla TRT’de ekrana gelen ve İlnur Çevik’in yorum yaptığı ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programı da yayından kaldırıldı. Fulin Arıkan programının yayından kaldırıldığını sosyal medya hesabından, “Bazen her şey biter, yine başlar yeni baştan” sözleriyle duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Albayrak: Daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz

SONRAKİ HABER

Paylan'dan Bakana: Herhalde ben soydaş değil, akraba oluyorum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa