07 Kasım 2018 09:34

Albayrak: Daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz

Bakan Berat Albayrak, 'Gıda enflasyonu ile mücadelede önümüzdeki süreçte çok daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz' dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Enflasyon, yüzde 25.24 ile son 15 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hasabı üzerinden açıklama yaptı. Ticaret ve Tarım bakanları ile görüştüğünü aktaran Albayrak, gıda enflasyonuyla mücadelede çok daha kararlı politikalar hayata geçireceklerini öne sürdü.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ilgili kurum başkanlarının katılımı ile Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantımızı gerçekleştirdik. Gıda enflasyonu ile mücadelede önümüzdeki süreçte çok daha kararlı politikaları hayata geçireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) pazartesi günü açıkladığı verilere göre tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık olarak yüzde 25.24 gelerek 15 yılın zirvesine yerleşti. Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ise yıllık olarak yüzde 45.01 olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

D-100'de kamyon devrildi, Edirne istikameti 45 dakika trafiğe kapandı

SONRAKİ HABER

İpekyolu Belediyesi tutuklu eş başkanları hakkında dava açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa