KESK'ten asgari ücret açıklaması

Fotoğraf: MA

KESK'ten asgari ücret açıklaması

KESK: Asgari ücret sadece işçileri ilgilendiren bir konu değil. Toplumdaki tüm kesimlerin alacağı ücret ve refah durumu tamamen bundan belirleniyor

Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, asgari ücretle ilgili, "Asgari ücret sadece işçileri ilgilendiren bir konu değil. Toplumundaki tüm kesimlerin alacağı ücret ve refah durumu tamamen bundan belirleniyor. Dolayısıyla bu konuda biz DİSK'le yan yana mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Aysun Gezen, KESK'in Afyonkarahisar İl Temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında, kentteki çeşitli iş yerlerine ziyaretler yaptıklarını dile getirdi. 

AA'nın haberine göre Kamu emekçilerinin, 2017'de imzaladığı toplu iş sözleşmesinden kaynaklı yılın ikinci yarısı için yüzde 3,5 oranında zam alması gerektiğini belirten Gezen, toplu iş sözleşmesinin yenilenmesi, enflasyondan kaynaklı kayıpların karşılanması, ek zam talepleri, 3600 ek gösterge ve vergi dilimleriyle ilgili talepleri için ilerleyen süreçte KESK'in İzmir, Samsun, Adana, Diyarbakır ve İstanbul'da bölge mitingleri düzenleyeceklerini bildirdi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER KESKasgari ücret