06 Kasım 2018 16:05
Son Güncellenme Tarihi: 06 Kasım 2018 17:25

Eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı

'FETÖ üyeliği' suçlamasıyla gözaltına alınan eski Savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara'da Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından meslekten ihraç edilen ve 4 gün önce polis ekipleri tarafından "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla gözaltına alınan eski savcı Ferhat Sarıkaya, ek gözaltı süresi alınması için adliyeye getirildi. Gözlatı süresi 4 gün uzatıldı. 

'FETÖ' yapılanmasının ilk kumpası olduğu iddia edilen Şemdinli davasını açan ve hazırlanan iddianamede imzası bulunan eski savcı Ferhat Sarıkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından savcılığa giderek itirafçı oldu. O dönem HSK tarafından açığa alınan Sarıkaya, 1 Kasım 2018 tarihinde meslekten ihraç edildi. Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilen Ferhat Sarıkaya, 4 gün önce akşam saatlerinde Çankaya'daki evinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu süren Sarıkaya, bugün ek gözaltı süresi alınması için adliyeye getirildi.

Polisin eski savcı Sarıkaya'yı kaçma ihtimaline karşı kendi koluna kelepçelediği görüldü. 

GÖZALTI SÜRESİ 4 GÜN UZATILDI

Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Sarıkaya daha sonra sorgusunun devamı için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (Ankara/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mültecileri taşıyan araç devrildi: 1 ölü

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa