Eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı

Fotoğraf: DHA

Eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı

'FETÖ üyeliği' suçlamasıyla gözaltına alınan eski Savcı Ferhat Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı.

Ankara'da Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından meslekten ihraç edilen ve 4 gün önce polis ekipleri tarafından "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla gözaltına alınan eski savcı Ferhat Sarıkaya, ek gözaltı süresi alınması için adliyeye getirildi. Gözlatı süresi 4 gün uzatıldı. 

'FETÖ' yapılanmasının ilk kumpası olduğu iddia edilen Şemdinli davasını açan ve hazırlanan iddianamede imzası bulunan eski savcı Ferhat Sarıkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından savcılığa giderek itirafçı oldu. O dönem HSK tarafından açığa alınan Sarıkaya, 1 Kasım 2018 tarihinde meslekten ihraç edildi. Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilen Ferhat Sarıkaya, 4 gün önce akşam saatlerinde Çankaya'daki evinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu süren Sarıkaya, bugün ek gözaltı süresi alınması için adliyeye getirildi.

Polisin eski savcı Sarıkaya'yı kaçma ihtimaline karşı kendi koluna kelepçelediği görüldü. 

GÖZALTI SÜRESİ 4 GÜN UZATILDI

Sarıkaya'nın gözaltı süresi 4 gün uzatıldı. Sarıkaya daha sonra sorgusunun devamı için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (Ankara/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Kasım 2018 17:25
www.evrensel.net
ETİKETLER Ferhat Sarıkaya