06 Kasım 2018 12:10

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Kıskansan da patlasan da çalışacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. 

Fotoğraf: AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

* 14 seçimde milletimizin karşısına çıktı, her defasında 'Yola devam' mesajı aldık. 

* Eğitim davası bu ülkenin ve milletin asırlardır tartıştığı ama bir türlü neticeyi alamadığı bir meseledir. Eğitime ayrılan kamu kaynağını 10 milyar liradan 120,2 milyar liraya çıkararak bütçede ilk sıraya yükselttik.

* Çıkmış, 'Öğretmenler açıkta, sınıflar boş' diyor; dünyadan haberi yok. CHP'nin, diğerlerinin iktidar olduğu dönemlerden 70 kişilik sınıflar devraldık. Hamdolsun ortalamamız şimdi 30 civarında.

* 75 üniversiteden 206'ya çıkardık üniversite sayısını. Biz bunu sağladık, okumayı da siz başaracaksınız.

'BAZI ÖĞRENCİLERİMİZ İLLA DA 'BURS' DİYOR'

* Bazı öğrencilerimiz illa da burs diyor. Ya evladım, bak sen krediye de müracat etsen şunu bilesin ki faiz uygulaması yok, size en düşük taksitlerle ve sigortalı olarak işe girdiğin anda bunu devlet senden tahsil edecek. İster bursa, ister krediye müracat et ama et. Bay Kemal’e bunları sorun bilmez… 

* Sağlık, ülkemizde en büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanların başında geliyor; bu Bay Kemal'in genel müdürlüğü döneminde ölülerimizi bile rehin aldılar be. 

* Sağlık birimlerimizi en modern cihazlarla donattık. Ambulans sayımızı 618'den 5 bine çıkardık. Çürümüş ambulans. Şimdi uçağından helikopterine. Artık bizim ambulans uçak ve helikopterimiz var. Bay Kemal Genel müdürken bu ülkeden ambulans yok muydu? Niye içinde hiçbir tedavi imkanı olmayan ambulansa mahkum ettiler? Bay Kemal'in genel müdürlüğü buydu.

'KISKANSAN DA, PATLASAN DA ÇALIŞACAĞIZ'

* Ulaşımda yüzlerce dev eseri ülkemize biz kazandırdık biz. Havalimanlarımızın sayısını 30 ilave ile 56'ya çıkardık. Ya bizden önce gelen Eyy CHP zihniyeti siz ne yaptınız ya, ne yaptınız? Bay Kemal çalışıyoruz, çalışıyoruz. Kıskansan da patlasan da çalışacağız. 

* (Kılıçdaroğlu'na) 'Resepsiyon Ankara'da yapılır, Ankara'nın dışında yapılmaz' diyor. Sen katılmadın ki. Çıktın Tandoğan'da yürüdün. Senin hayatın zaten meşru olmayan yollardan geçti. 29 Ekim Cumhuriyet kutlamasına hediyemiz oldu İstanbul Havalimanı. Bundan daha güzel ne olabilir. O coşkuyu yaşamaktan mahrum oldun. 

* Reformlarla kişi başına düşen milli geliri 10 bin dolara yükselttik. 

* (Et fiyatları) Biz bu fiyatları bir defa şöyle rantabl seviyeye düşürmek için gerekirse cari açığı bile düşünmeden ithale gider ve piyasayı biz balans ederiz."

'YA BU KADAR ANLATIYORUZ'

* Erdoğan AKP sıralarına 'IMF'ye ne kadar borcumuz vardı?" diye sordu. Yanıt alamayınca, 'Ya bu kadar anlatıyoruz..." diye tepki gösterdi. 

* (ABD'nin İran yaptırımları kararı) Biz (İran) yaptırımları doğru bulmuyoruz. Çünkü bize göre bu yaptırımlar dünyanın dengesini bozmaya yönelik yaptırımlardır. Bunları kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur.

* (ABD-YPG ortak devriyesi) Bunları kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çavuşoğlu’dan Kaşıkçı açıklaması: Paylaşmadığımız başka deliller var

SONRAKİ HABER

Buca Kadın Platformu kuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa