06 Kasım 2018 11:59

Albayrak’la ilgili habere ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten soruşturma

Birgün gazetesinin ‘Albayrak nereye o oraya’ başlıklı Berat Albayrak’a ilişkin haberlerine, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten soruşturma açıldı.

Görseller: Birgün-AA

Paylaş

Birgün gazetesi Ankara Büro muhabirlerinden Nurcan Gökdemir’in, “Albayrak nereye o oraya” başlıklı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ilişkin haberlerine, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten soruşturma açıldı.

Birgün’ün haberine göre, Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından açılan soruşturma, Gökdemir’e önceki gün tebliğ edildi ve yedi gün içerisinde ifade vermesi istendi. Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ilişkin haberler dolayısıyla, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla soruşturma açılması ise şaşkınlık yarattı.

İSMİNİN GEÇMESİ YETERLİ

Soruşturmaya dayanak gösterilen “Albayrak nereye, o oraya” başlıklı haberde; Berat Albayrak’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde danışmanı olan 17-25 Aralık sürecinde de gündeme gelen Medet Nebi Yanık’tan ‘vazgeçememesi’ ele alınmıştı. Haberde Yanık’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda da ‘üst yönetimin üstünde’ bir göreve getirildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

SADECE BİR YERDE İSMİ GEÇİYOR

Haberde Erdoğan’ın ismi, sadece bir yer geçiyor. O bölüm ise şöyle: “Her dönem Berat Albayrak’ın yakın çalışma ekibinde bulunan Medet Nebi Yanık, AKP’li Güneysu eski Belediye Başkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Personel Daire Başkanlığı’na getirilen Ahmet Minder’in kızı Handenur ile evlendi. Recep Tayyip Erdoğan’ın akrabası olan Ahmet Minder’in bir diğer kızı Saadet Nur Minder de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlu Engin Levent Soylu ile evlendi.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şüpheli asker ölümüyle ilgili AYM’den hak ihlali kararı

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Politeknik direnişinin yıl dönümünde kitlesel eylem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa