06 Kasım 2018 10:48
Son Güncellenme Tarihi: 06 Kasım 2018 11:32

Devlet Bahçeli: Kur savaşından ağır hasar aldık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

MHP Genel Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Öte yandan MHP Grup Başkan Vekilliği görevine, Erhan Usta'nın yerine Levent Bülbül getirildi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan bölümler şunlar:

"Cumhuriyetin 95'inci yılında hayata geçen 200 milyon kapasiteli havalimanından memnun olduk. Cumhuriyetin dayanağı, cumhurun iradesidir.

Türkiye Cumhuriyeti, kucaklaşmanın devletidir. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80'inci yılını anacağız. Sahip olduğu karar ve azimle yol gösterici olmuştur.

Atatürk, Türk Milleti'ne kendisini adamış, inanmış ülkü sahibi bir şahsiyettir. Onun karakterinde teslimiyetin kırıntısı yoktur.

Atatürk demek Ne Mutlu Türküm diyen sözüne sadakattir. Atatürk demek Türk, cumhuriyet, Samsun'dan İzmir'e kadar adım adım sahnelenen kahramanlık demektir. 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyenler emin olunuz ki bizden değildir.

Naciz vücudu 80 yıl önce toprak olmuştur ancak bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti baki kalacaktır. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnetle anıyorum, ruhu şad mekanı cennet olsun.

EKONOMİK KRİZ

Konkordato ilanları adeta otomatiğe bağlanmıştır. Fabrika yangınları araştırılmalıdır. Nedir bu yangınlar, nasıl yorumlanmalıdır? Böylesi bir zamanda fabrikalar neden yanar? Sosyal ve ekonomik yıkıma hizmet etmektir fabrika yakmak. Kur savaşından ağır hasar aldık ama memleket bizimdir. Ekonomideki derin yaraları iyileştirmek milli bekamızın gereğidir. 

YÜZDE 10'LUK FİYAT İNDİRİMLERİNİN ETKİSİ SINIRLI OLDU

Enflasyon raklamları ortada, değerlendirildi rakamlar. Bir gerçek vardır ki bu canavar başını çoktan kaldırmıştır. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflayon. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflayon. Yetmez ama evet dediğimiz yüzde 10'luk fiyat indirimleri lütuf mudur, ikram mıdır? Anlaşılan yüzde 10'luk fiyat indirimlerini etkisi sınırlı olmuştur. KDV ve ÖTV indirimlerinin sonucunu da kısa sürede göreceğiz... Kurdaki gerilim hafiflemekte, Türk lirası değer kazanmaktadır. Yanlı ve ısmarlanmış görüşler de seslendirilmektedir. Hevesleri kursaklarında kalacak.

Öğrenmek isteriz ki döviz artınca fiyatları şişirenler döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar. Kazandıklaır her lira haramdır, burunlarından gelecektir. MHP, ekonomik sorunlardan siyasal çıkar elde etmeyi reddeden ahlaka sahiptir. Milletimize tercüman olmak en temel önceliğimiz ve görevimizdir. Doğruları söylemekten, kralı gelse korkmayacağız ve çekinmeyeceğiz."

'TERÖRLE MÜCADELE TAKDİRE ŞAYANDIR'

Terörizmle mücadele gevşemeden sürüdürlümeli ve sonuca ulaştırılmalıdır. Şu anki mücadele kararlıdır, takdire şayandır. Bu mücadelenin devamını bekliyoruz, bu Türkiye'nin beka meselesidir.

İRAN'A YAPTIRIMLAR

ABD'nin İran'a başlattığı ambargo bu ülkeyi zora sokacaktır, bu süreçten Türkiye'yi muaf tutmasına diyecek bir şeyimiz yoktur. ABD'nin dürüstlüğün çizgisinden saplmaması hem kendisinin hem de Türkiye'nin iyiliğinedir.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Yeni bir çözüm süreci adımları varsa, Türk milleti o öldürücü zehri asla içmeyecektir. Terörle masa kurulmaz. Aman diyerek tavizler vermekle akan kan durmaz. Terörün bitişi konuşmakla olmaz. Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir, buna kimse cüret edemez. Hepimiz Türk milletiyiz. 

ÖĞRENCİ ANDI TARTIŞMASI: NEDİR MESELENİZ?

Bitmiş tartışmaları yeniden alevlendirmek kimseye fayda sağlamayacaktır. Son günlerde televizyonlarda ve gazete köşelerinde Türklük konuşuluyor. Andımız bahanesiyle ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Nedir meseleniz, nereye ulaşmaktır hedefiniz. Türk milleti kimdir sorusuna cevap arayanlar söyleyin bize asıl siz kimsiniz. Kimin ne olduğuyla ilgilenmiyoruz ancak Türk milletini tartışmak, düşmana koz vermek emperyalizme selam yollamaktır. Hiçbir milliyetçi, ülkücü buna razı olmaz. Onu bunu bilmeyiz, işimize bakarız... Sözde aydınlar, içimize sızmış yabancı hayranlarıdır. Türklükte ırk arayan, Türkçülüğü ırkçılıkla aynı gösteren kim varsa tarihi ve devasa bir hatanın tam ortasındadır.

Yüreğimiz Türk milleti için atıyor, gönlümüz aziz şehitlerimizle yanıyor. Biz Türklüğümüzle övünürüz çünkü Türk oğlu Türküz. Türkçülüğümüzle onur duyarız. Türküz, Türkçüyüz, Türk milleti için sadece yaşamayı değil gerekiyorsa koşa koşa ölmesini de biliriz. Türkçülük ırkçılık değildir, andımızın okunmasını istemek ezanımzın Türkçe okunmasına çanak tutmak değildir. 

GRUP BAŞKAN VEKİLİ LEVENT BÜLBÜL OLDU

MHP Grup Başkan Vekilliği görevine, Erhan Usta'nın yerine Sakarya Milletvekili Levent Bülbül getirildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ulaştırma Bakanlığı: İstanbul Havalimanı’nda 30 işçi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa