06 Kasım 2018 10:48

Ulaştırma Bakanlığı: İstanbul Havalimanı’nda 30 işçi hayatını kaybetti

Ulaştırma Bakanlığına göre İstanbul Havalimanı’nda 30 işçi hayatını kaybetmiş.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, İstanbul Havalimanı’ndaki iş cinayetlerine ilişkin sorulara yanıt verdi. Turhan, havalimanı inşaatının başından bu yana yaşanan iş cinayeti sayısının 30 olduğunu söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) 2019 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Turhan, “459 iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyla 350 bin kişiye bu konuda eğitim verilmiştir. İşçi şikayetleriyle ilgili gereken tüm uyarılar yapılmış, şantiye koşulları düzeltilmiş, taşeron firmalar uyarılarak, işçilerin alacaklarının tamamının ödenmesi sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

İSİG: 38 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

İşçi Sağlı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi İstanbul Havalimanı’nın inşa edilmeye başlandığı 2013 yılından bugüne kadar 38 işçinin ölümünü tespit edebildiklerini açıklamıştı.

BAKANLIK: 2 ADET KUŞ RADARI VAR

İstanbul Havalimanı'nın kuş göç yolunda olmasıyla ilgili de konuşan Bakan Turhan,  “işin başlamasıyla kuş göç yolları konusunda uzman üniversiteden hizmet alındı, hazırlanan önlem paketi kapsamında havalimanına 2 adet kuş radarı konuldu” dedi. (AA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Türkiye ile müzakereler nihai olarak sonlandırılmalı’

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa