06 Kasım 2018 07:51

İstismardan yargılanan öğretmen: Şeytan yanılttıysa Allah’a sığınırız

Öğrencisine cinsel içerikli mesajlar atan imam hatip lisesi öğretmeni, 'Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız' dedi.


Fotoğraf: DHA

Paylaş

Tekirdağ'daki bir imam hatip lisesinde felsefe öğretmeni olan M.D.'nin bilgisayarındaki cinsel içerikli görüntüleri sildirmek için çağırdığı 15 yaşındaki öğrencisine, cinsel içerikli mesajlar attığı ileri sürüldü. Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan öğretmen, velileri şikayetten vazgeçirmek için “Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız” savunması yaptı.

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre 15 yaşındaki oğlunun Facebook hesabını kontrol eden anne H.C.'nin, felsefe öğretmeni M.D.’den gelen ve uygunsuz olduğu ileri sürülen mesajlar dikkatini çekti. Bunun üzerine anne, önce polise ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdi. 48 yaşındaki felsefe öğretmeni M.D hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı.

‘UNUTMAYIN ONLAR BİZİM EVLATLARIMIZ’

M.D. hakkındaki şikayetten haberdar olunca anne H.C.’ye gönderdiği 3 sayfalık mektupta, ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu ve öğrenciyi biricik oğlu olarak gördüğünü savunarak şunları yazdı:

“Tatlışım, öptüm paşam, güzel oğlum kelimelerini kullanmışım. İnanın hanımefendi ben bütün öğrencilerimi çok severim. Ben kendi çocuklarıma da öyle hitap ederim. İstemeden de olsa size tuhaf şeyler yaşattığım için özür dilerim. Ben hakkımı helal ediyorum, sizler de helal ederseniz sevinirim. Okulum için çok endişeleniyorum. Sizlerden ricam eğer mümkünse şikayetinizden vazgeçmeniz. Ama yapmazsanız da canınız sağ olsun. Unutmayın onlar bizim evlatlarımız, onlara karşı en ufak bir şeytani kaygı güdemeyiz. Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız. Siz de haklısınız beni hiç tanımıyorsunuz ki.”

‘CİNSEL İÇERİKLİ VİDEO VE RESİMLERİ SİLDİRMEK İSTEDİM’

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan şikayet üzerine M.D.’nin ifadesini aldı. M.D., “Tarihini hatırlamadığım bir gün bilgisayarımda bulunan cinsel içerikli video ve resimleri silmek istedim. Ancak beceremedim. Silmesi için G.K.’den yardım istedim. Kendisi de tüm uğraşlarına rağmen bu video ve resimleri bilgisayarımdan silmeyi başaramadı. Geçmiş dönemde de birkaç defa başarılı gördüğüm öğrencilerimi kendi arabamla denize götürmüştüm. Çadırlarda beraber kaldık. Bunları kesinlikle kötü niyetle yapmadım” dedi.

Savcılık, öğretmen hakkında hazırladığı iddianamede M.D.’nin öğrencisine attığı mesajların cinsel taciz içeren mesajlar olduğu belirtti. M.D hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi. (HABER MERKEZİ)

Haberin tamamını okumak için tıklayın…

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'den ayrılan Belediye Başkanı, AKP'ye katıldı

SONRAKİ HABER

Madencilik çalıştayı: Madencilik doğayı, sağlığı, tarihi ve tarımı yok ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa