Rektörden, öğrenciye 'cinsiyetçi küfür' cevabı: Biber mi sürelim?

Ekran görüntüsü, Rektör Mustafa Ünal'ın sosyal medya hesabından alınmıştır. 

Rektörden, öğrenciye 'cinsiyetçi küfür' cevabı: Biber mi sürelim?

Akdeniz Üniversitesi Rektörü, cinsiyetçi küfürden şikayet eden öğrencisine 'Ne yapalım ağızlarına biber mi sürelim' cevabını verdi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, bir öğrencisinin, "Kendi kampüsümüzde ağza alınmayacak cinsiyetçi küfürle maç izleyen erkeklerin seviyesiz tezahüratlarına maruz kalmak zorunda mıyız? Ne zaman kontrol edilmeye başlanacak bunlar" sözlerine, "Ne yapalım ağızlarına biber mi sürelim" diye cevap verdi. 

Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan Nuran Çal, hafta sonu üniversite içerisinde bulunan bir kafeye Galatasaray ile Fenerbahçe maçını izlemeye gitti. Burada erkeklerin cinsiyetçi küfürler ettiğini iddia eden Nuran Çal, durumu sosyal medya hesabı üzerinden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal’a anlatarak, “Kendi kampüsümüzde ağza alınmayacak cinsiyetçi küfürlerle maç izleyen erkeklerin seviyesiz tezahüratlarına maruz kalmak zorunda mıyız? Ne zaman kontrol edilmeye başlanacak bunlar” diye yazdı.

Rektör Ünal ise bu mesaja “Ne yapalım Nuran ağızlarına biber mi sürelim” diye cevap verdi.

Daha sonra Nuran Çal ile bir araya gelen Rektör Ünal, "Erkek öğrencilerimizden özellikle kız öğrencilerimizin bulunduğu ortamlarda daha dikkatli ve centilmen davranmalarını bekliyoruz" mesajını paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Kasım 2018 18:24
www.evrensel.net
ETİKETLER Mustafa Ünal