05 Kasım 2018 11:40

İmam hatip lisesinde 'dini ant okutuldu' iddiası

Kırşehir’deki bir imam hatip lisesinde 'dini ant okutuldu' iddiasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kırşehir Valiliği, emekli Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün, bir okulu ziyareti sırasında öğrencilere 'dini ant' okutturulduğu haberleri nedeniyle inceleme ve soruşturma başlattı.

Kırşehir Valiliği bazı internet siteleri ile sosyal medyada bir okulda yaklaşık bir yıl önce 'dini ant' okutulduğu yönünde çıkan haber ve görüntülerin üzerine bir açıklama yaptı. Konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirilen yazılı açıklamada şöyle denildi:

"03-04.11.2018 tarihlerinde bazı medya organlarında ‘Okulda dini ant okutuldu’ başlıklı, öğrencilere dini içerikli bir yemin okutturulduğu şeklinde haberler yer almıştır. Söz konusu haberlere konu olay yaklaşık bir yıl önce, emekli eski Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Fatımatüz Zehra İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyareti esnasında vuku bulmuş olup, bu selamlama konusu ile ilgili olarak valiliğimizce gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

Kırşehir eski valisi Necati Şentürk'ün, Fatmatüz Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrencilere, “Selamünaleyküm, Aleyküm selam. Bu ne güzel kelam. Yaşasın İslam. Elimizde Kur’an. Kalbimizde iman, bir Allah’a inanan Müslüman’ız Müslüman. Ayrılmayız bu yoldan. Hep doğru yoldan. Kitaba sünnete sarılan, emirlerini yapan, yasaklardan kaçınan Müslüman’ız Müslüman” şeklinde ant okutturduğu iddia edildi. (Kırşehir/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP'li Trabzon belediyesi mezardaki ölülere borç çıkardı

SONRAKİ HABER

Öğrenci Hemşireler Derneği, alan dışı atamalara tepki gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa