05 Kasım 2018 10:37

Abdulkadir Selvi: İstanbul'da ibre Kurtulmuş’a kayıyor

Hükümete yakınlığıyla bilinen yazar Abdülkadir Selvi, AKP’nin İstanbul adaylığı için ibrenin Numan Kurtulmuş’a kaydığını iddia etti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Erdoğan Kılıçdaroğlu’na neden gülümsedi?’ başlıklı yazısında Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair görüşlerini dile getirdi. İstanbul'da ibrenin Binali Yıldırım’dan Numan Kurtulmuş’a kaydığını ifade eden Selvi, “Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nda devam etme arzusu ibrenin Numan Kurtulmuş’a doğru kaymasına yol açıyor” dedi.

“Yerel seçim hazırlıklarının ele alındığı AK Parti MKYK'da İstanbul, Ankara ve İzmir için anket yapılıyor. Ankara için Mehmet Özhaseki, İstanbul için Numan Kurtulmuş ismi ön plana çıkıyor” diyen Selvi, şöyle devam etti:

“Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı'nda devam etme arzusu ibrenin Numan Kurtulmuş'a doğru kaymasına yol açıyor. İzmir için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu  hâlâ denklemdeki yerlerini koruyorlar.”

KAYYIM HAREKATI

Yazısında hükümetin kayyım açıklamalarıyla başlayan gündeme ilişkin de kulis bilgileri yazan Selvi, AKP’nin kayyım atamalarını şimdiden gündeme aldığını yazdı ve HDP’ye ilişkin şu iddialara yer verdi:

“Bu arada Soylu, MKYK toplantısında terörle mücadele konusunda kapsamlı bir sunum yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kayyımdaki belediyeler için söylediği 'Teröre bulaşmış olanlar sandıktan çıkarsa tekrar kayyım atarız' sözünün altı dolmaya başladı.

Sadece siyasi partiler seçim hazırlıklarına başlamadılar. PKK terör örgütü Kandil'de yerel seçim çalışmalarına başlamış. Aday olacak muhtarların dahi isimlerinin belirlendiği söyleniyor. Belediye başkan adaylarının ise HDP'ye bırakılmadan Kandil'de belirleneceği konusunda bir kuşku yok. Daha açık bir ifadeyle o yöndeki istihbarat bilgileri Kandil'deki toplantılarla gerçeğe dönüşüyor.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İtfaiyede düzenlenen defile, daire başkanını görevden etti

SONRAKİ HABER

Kaza yapınca polislere 'Para problem değil, çözün kelepçemi' dedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...