03 Kasım 2018 15:55

SP Milletvekili Cihangir İslam: AKP’nin hakikatle arası bozuk

Hakkında 301'den soruşturma başlatılan SP Milletvekili Cihangir İslam, AKP hükümetine tepki gösterdi.

Fotoğraf: Sadık Güleç

Paylaş

Mecliste yaptığı konuşma ve Twitter paylaşımları nedeniyle hakkında 301’den soruşturma açılan Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam “AKP’nin gerçekle arası bozuk, onlar benim cemaül evvelimi bilirler. FETÖ’nün iftarına bile katılmadım ben” dedi.

Artı Gerçek’e konuşan İslam hakkında açılan soruşturmaya ilişkin şunları ifade etti: “Gerçek ortada; ben sonuna kadar milletvekilliği yapacağım, sonuna kadar da doğruları söylemeye devam edeceğim. Bunlar sistemli saldırılar. Hakikatle arası bozuk AKP’nin.”

İslam yaptığı konuşmanın ve Twitter paylaşımlarının ‘FETÖ’ ile ilişkilendirilmesine dair de “Onlar benim cemaül evvelimi bilirler zaten. O insanla ilgili bir savunmaya girmek, olayı ciddiye almak anlamına gelir. Bana karşı çıkanların hepsinin ‘FETÖ’ ile ilişkisi vardır ama çok şükür ben kişisel olarak iftarlarına bile katılmadım. Zaten Saadet Partisi’nin mesafesi eskiden beri bellidir söz konusu yapıya. Ben bu hükümetle hiçbir temasta bulunmamış, makam mevki düşünmemiş Saadet Partisi kurucusuyum. Temiz bir siyasetçiyim. Bende bulabilecekleri bir şey yok” dedi.

NE OLMUŞTU?

SP milletvekili Mecliste yaptığı konuşmada “Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede” demiş ve bu sözleri sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ardından ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İslam hakkında re’sen soruşturma açılmıştı. İslam’a “TCK’nın 301. maddesindeki “Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlaması yöneltildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li vekillerden 15 Temmuz önergesi

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa