03 Kasım 2018 09:57

ABD'li bakan da Trump’ın mülteci karşıtı politikasına destek verdi

ABD İç Güvenlik Bakanı Kirsjten M. Nielsen, mülteci işçi konvoyuna karşı binlerce asker görevlendirmesini savundu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

ABD İç Güvenlik Bakanı Kirsjten M. Nielsen, Başkan Donald Trump'ın, Latin Amerika ülkelerinden ABD'ye doğru ilerleyen göçmen konvoyuna karşı 10-15 bin asker görevlendirmesine destek verdi.

Nielsen, New York'ta, düşünce kuruluşu Dış İlişkiler Konseyinin (Council on Foreign Relations) ABD'deki ara seçimler öncesi düzenlediği panele katıldı.

Panel esnasında, Latin Amerika ülkelerinden ABD'ye doğru ilerleyen göçmenlere karşı Meksika sınırına 10-15 bin asker gönderilmesi ve Trump'ın ‘güvenlik güçlerinin kendilerine şişe veya taş atan göçmenlere müsamaha göstermeyeceği’ açıklamasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Nielsen, bölgedeki askeri varlığın artırılmasını savundu.

ABD Başkanı Trump'ın, ‘mültecilerin tehlikeli olabileceğine’ dair açıklamaları da hatırlatılan Nielsen, “Molotof kokteylleri ve ateşli silahların kullanımını konuşuncaya kadar, görevlilerimizin güvenliğinden emin olmak benim görevim. Bu tür toplu göçler, göçmenlerin kendileri için de tehlikeli. Göç düzenli ve güvenli olmalı” dedi.

PANEL ÇIKIŞI PROTESTO

Nielsen, panelin yapıldığı binanın çıkışında protesto edildi. Tutuklu mültecilerin serbest bırakılması için pankartlar taşıyan göstericiler, dakikalarca slogan attı. Nielsen, göstericilerin arasından hızla uzaklaştı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şeker fabrikasından paralarını alamayan üreticiler yol kapattı

SONRAKİ HABER

Urfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında patlama: 5 asker yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa