02 Kasım 2018 19:14

AKP Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrasında basın açıklaması yaparak soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Havalimanı'na yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Çelik, “Bitmeyen Havalimanı diyor. Kılıçdaroğlu'nun söylediği şeyin gerçek hayat ile bir ilgisi yok. Gerçeklikle ilişkisi kopmuş, gerçek değil. CHP'de hiç bir şeyin değişmediğini görüyoruz. Değişmemeye yeminli bir yapının karşımızda olduğunu bir kez daha görüyoruz. Siyasal genetiği itibariyle değişime karşı mücadele misyonu belirlemiş kendisine” dedi.

KAŞIKÇI CİNAYETİ

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının sorulması üzerine Çelik şöyle konuştu:

“Dış kaynaklı operasyonlarda bununla sık sık karşılaşırız. Bir takım gerçekler ortaya çıkmaya başladığında odak saptırma şeklinde bir yöntem uygulanır. Gerçeği ortaya çıkarana saldırma şeklinde. Onu itibarsızlaştırmaya çalışma şeklinde. Yurt dışında bir iki odak buna teşebbüs etti. Türkiye'nin burada yaptığı işe hatta merhumun nişanlısı ile uğraşan bir takım tutumlar ortaya koydular. Bunlar tutmayınca doğrudan Cumhurbaşkanımıza saldırmaya çalıştılar. Bu çabalar, dünyanın Türkiye'yi takdir etmesiyle darma dağın olmuştur.

Şu anda Kılıçdaroğlu'nun yapmaya çalıştığı o bir takım dış odaklar tarafından odak saptırma operasyonun içerideki bunu yeniden gündeme  getiren sözcüsü olmalıdır. 'Sayın Erdoğan bunu biliyordu buna bile bile göz yumdu' diyor. Bir siyasetçinin ahlaken asla ağzından çıkmaması gereken bir siyasetçinin etik kuralları çerçevesinde bakıldığında bütün siyasi hayatına mal olabilecek bütün ömrü boyunca  utanç tablosu olarak taşıyacağı bir argüman da bulundu.

'Para gelsin diye bunu yapıyorsunuz' diyor. Bu son derece utanç verici bir şeydir. Kendi zihnindekileri başkalarına yansıtan maalesef bir şahsiyet kırılması örneğidir. Çok acı bir tablo. Kendi Cumhurbaşkanı'na, Türkiye'nin kurumalarına karşı böyle bir yaklaşım içinde olması utanç verici. Zannediyor ki bu cinayet canlı yayında izlendi ondan sonra da bu kişilerin gidişine izin verildi. Delillerin nasıl toplandığını bilmeyen kurumların nasıl çalıştığını bilmeyen birisinin yaklaşımı bu. Bu kadar siyasi tutarsızlık, basiretsizlik, cehalet olmaz. Hukuk kuralları çerçevesinde elinizde suçlayacak bir malzemeye ulaşmadan gidişlere engel olamazsınız. Zaten bilinse parçalar birleştirilmiş olsa zaten izin verilmez. Bir tek Kılıçdaroğlu böylesine kara bir propaganda içerisinde duruyor.

‘DÜŞMANLARIN YAPMADIĞI BİR TUTUM İÇERİSİNE GİRİYOR’

Türkiye'nin düşmanlarının yapmadığı bir tutum içerisine giriyor. Açık şekilde kınıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun yapmak istediği şey odak değiştirme faaliyetidir. Çok tanıdığımız bir yöntemdir. 'Dava açacağım Cumhurbaşkanına ve bunu serbest bırakanlara' diyor.

Kendisine Cumhurbaşkanına ve Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına karşı kara propaganda ve iftira nedeniyle kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Dün kendisi açtı bu kapıyı. Bizi buna mecbur kılmaktadır.” (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AB’de yeni çatırdama: Bunun sonuçları olur

SONRAKİ HABER

Şairler dünya barışı için şiir okudu: Barış bütün zamanların temasıdır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa