02 Kasım 2018 15:46

Ayhan Bilgen: Her türlü çabamızın arkasındayız

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Kars’ta düzenlediği basın toplantısında partililere dönük gözaltı operasyonlarına tepki gösterdi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, ülkede huzur, barış, güven, özgürlük ve adaletin tesis edilmesi için siyaset yaptıklarını belirterek, “Toplumsal hayattaki her türlü çabamızın arkasındayız ve hepsini sonuna kadar savunacağız” dedi.

Ayhan Bilgen, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, danışmanı Hayati Mehmetoğlu, eski HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişinin Kars'ta gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerinin tutuklanmalarının üzerinden de 2 yıl geçtiğini belirten Bilgen, “Bir ülkede yaptığı konuşmalardan dolayı parti yöneticilerinin, milletvekillerinin 2 yıl tutuklu kalması büyük haksızlıktır” dedi.

Bilgen, partilerinin barışı, demokrasiyi savunmak için var olduğunu vurgulayarak, ülkede kimsenin kavga etmemesi, herkesin sorunlarını konuşarak çözebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Ayhan Bilgen, “Biz siyaseti bu ülkede huzur, barış, güven, özgürlük, adalet tesis edilsin diye yapıyoruz. Dolayısıyla toplumsal hayattaki her türlü çabamızın arkasındayız ve hepsini sonuna kadar savunacağız” diye konuştu. (Kars/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Bağdu cinayeti siyasi idare tarafından aydınlatılabilir'

SONRAKİ HABER

Eski ÖSO lideri, Gelecek Partisinin kurucular kurulunda yer aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa