Güven Elektrik işçilerine EMEP

Güven Elektrik işçilerine EMEP'ten ziyaret

Güven Elektrik Fabrikasının taşınmasının ardından tazminatları verilmeden işten atılan 265 işçinin direnişi devam ediyor.Güven Elektrik’in de bağlı bulunduğu Cankurtaran Holding önünde direnişte olan işçilere dün Emek Partisi (EMEP) Beyoğlu İlçe örgütü destek ziyaretinde bulundu.“İş, ekmek, &

Güven Elektrik’in de bağlı bulunduğu Cankurtaran Holding önünde direnişte olan işçilere dün Emek Partisi (EMEP) Beyoğlu İlçe örgütü destek ziyaretinde bulundu.

“İş, ekmek, özgürlük”, “Yaşasın işçilerin birliği halkların kardeşliği”, “Güven işçisi yalnız değildir” sloganlarının atıldığı ziyarette konuşan EMEP İlçe yöneticisi, Güven Elektrik işçilerinin mücadelesini Evrensel’den öğrendiklerini ifade etti. 

“Dün de Roseteks işçilerini ziyaret ettik, onlar da sizin gibi tazminatları verilmeden kapının önüne koyuldu. Oradaki kardeşlerimiz de sizin gibi onurlu mücadelelerini yürütüyorlar. İşçi sınıfının partisi olarak EMEP’e düşen görev de bu direnişleri desteklemek ve büyütmektir” diyen ilçe yöneticisi, işçi sınıfının saldırılara karşı ortak mücadele etmesi gerektiğini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net