02 Kasım 2018 13:19

Gazeteci Çağdaş Erdoğan’ın duruşması ertelendi

Gazeteci Çağdaş Erdoğan’ın, 'örgüt üyeliği' ve 'örgüt propagandası' suçlamasıyla yargılandığı dava ertelendi.

Fotoğraf: Abdullah Coşkun/AA

Paylaş

Cansu PİŞKİN
İstanbul

Gazeteci ve Foto Muhabiri Çağdaş Erdoğan’ın, “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü.

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın üçüncü duruşmasına Çağdaş Erdoğan katılmadı.

Erdoğan’ın avukatı Ergin Cinmen’in katıldığı duruşmayı, İngiltere-Galler Barosu İnsan Hakları Komisyonu’ndan gözlemci Michael Ivers da izledi. Mahkeme başkanı Muhammede Zafer Terzi, Cinmen’e, duruşmadan vareste tuttuğu Erdoğan’ın nerede olduğunu sordu. Cinmen’in, Erdoğan’ın vareste tutulduğunu hatırlatması üzerine mahkeme başkanı Terzi, “Buralarda mı yani?” diye sordu. Cinmen de, “Buralarda, önümüzdeki celse hazır ederiz” dedi.

Gelen belgelerin okunmasının ardından savcı, Erdoğan’a ait dijital materyallerin teknik inceleme sonuçlarının ve Jandarma Genel Komutanlığı’na yazılan müzekkerenin sonucunun beklenmesini talep etti. Avukat Cinmen de bu aşamada bir talepleri olmadığını beyan etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, dijital materyallerin teknik inceleme sonuçlarının ve Jandarma Genel Komutanlığı’na yazılan müzekkerenin sonucunun beklenmesine karar vererek duruşmayı 26 Mart saat 10.00’a erteledi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Aile hekimleri: Sağlıkta Şiddet Yasasının sadece adı doğru

SONRAKİ HABER

Tüm Bel-Sen: İBB'ye yönelik bütçe kısıntıları ve yetki gasbı uygulamaları kayyumdur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa