02 Kasım 2018 07:32

İki rektör ve bir bakan yardımcısının atama kararı Resmi Gazete'de

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına, Sabancı Üniversitesi Rektörlüğüne ve Doğuş Üniversitesi Rektörlüğüne atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Sabancı ve Doğuş Üniversitelerine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına İhsan Selim Baydaş atandı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu üyeliğine Burhan Ayar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne ise Ahmet Ali Temurci'nin ataması gerçekleştirildi.

Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararları ile Sabancı Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Doğuş Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Ebru Ural getirildi.

DANIŞTAY ÜYELİKLERİNE SEÇME KARARI RESMİ GAZETE'DE

Öte yandan Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Danıştay üyelikleri seçimiyle ilgili karar da Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Resmi Gazete'deki HSK Genel Kurulu kararına göre, Konya Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Daire Başkanı Ali Özgür, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Hamdi Şenler ile Danıştay Tetkik Hakimi Munise Kabakulak, Danıştay üyeliklerine seçildi. (AA)

Kararlara buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Merkel: Rusya’ya yönelik yaptırımların uzatılmasından yanayız

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa