Kenanoğlu: Yeni Yaşam, Evrensel ve Birgün’e Meclis'te büro verilsin

Kolaj: Pixabay, Yeni Yaşam, BirGün, Evrensel

Kenanoğlu: Yeni Yaşam, Evrensel ve Birgün’e Meclis'te büro verilsin

HDP'li milletvekili Ali Kenanoğlu, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi basın kuruluşlarının da Mecliste yer alması için dilekçe verdi.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi basın kuruluşlarının da Mecliste bulunan basın koridorunda yer alması/büro verilmesi için TBMM Genel Sekreterliği’ne dilekçe verdi.

Kenanoğlu, TBMM yerleşkesinde bulunan basın koridorunda çeşitli televizyon kanallarının ve gazetelerin bürolarının bulunduğunu belirterek “Burada büro sahibi olabilmenin koşulu öncelikli olarak muhalif olmamak ve Meclis içerisinde memlekete dair alınan kararların ve konuşulanların kanıksanmasını kolaylaştırmaktır. Haber metinlerini, imajlarını ve meclis üyelerine yöneltecekleri soruları buradan doğru kurmayacak olan basın kuruluşlarının ise bu koridorda esamisi okunmamaktadır. Bu haksızlığa ve keyfiliğe karşı, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi mevcut düzene bayrak açan ve yine mevcut hegemonik güçlerin rıza üretimi sürecinde yer almayan basın kuruluşlarının da Mecliste bulunan basın koridorunda yer alması/büro verilmesi için TBMM Genel Sekreterliği’ne dilekçe verilmiştir” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Kasım 2018 16:16
www.evrensel.net