01 Kasım 2018 14:47
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Kasım 2018 16:16

Kenanoğlu: Yeni Yaşam, Evrensel ve Birgün’e Meclis'te büro verilsin

HDP'li milletvekili Ali Kenanoğlu, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi basın kuruluşlarının da Mecliste yer alması için dilekçe verdi.

Kenanoğlu: Yeni Yaşam, Evrensel ve Birgün’e Meclis'te büro verilsin

Kolaj: Pixabay, Yeni Yaşam, BirGün, Evrensel

Paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi basın kuruluşlarının da Mecliste bulunan basın koridorunda yer alması/büro verilmesi için TBMM Genel Sekreterliği’ne dilekçe verdi.

Kenanoğlu, TBMM yerleşkesinde bulunan basın koridorunda çeşitli televizyon kanallarının ve gazetelerin bürolarının bulunduğunu belirterek “Burada büro sahibi olabilmenin koşulu öncelikli olarak muhalif olmamak ve Meclis içerisinde memlekete dair alınan kararların ve konuşulanların kanıksanmasını kolaylaştırmaktır. Haber metinlerini, imajlarını ve meclis üyelerine yöneltecekleri soruları buradan doğru kurmayacak olan basın kuruluşlarının ise bu koridorda esamisi okunmamaktadır. Bu haksızlığa ve keyfiliğe karşı, Yeni Yaşam, Birgün ve Evrensel gazeteleri gibi mevcut düzene bayrak açan ve yine mevcut hegemonik güçlerin rıza üretimi sürecinde yer almayan basın kuruluşlarının da Mecliste bulunan basın koridorunda yer alması/büro verilmesi için TBMM Genel Sekreterliği’ne dilekçe verilmiştir” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Cezayir Bağımsızlık Savaşı

SONRAKİ HABER

Genel-iş, taşeron işçilerin TİS haklarının eşitlenmesini istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa