01 Kasım 2018 14:19

‘Avukatlar yargılamanın teminatıdır’

Tutuklu avukatların serbest bırakılması talebiyle sürdürülen Adalet Nöbetinin 77'nci haftasında avukatlar İstanbul Adliyesi önünde bir araya geldi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Avukatların Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılması amacıyla başlattıkları Adalet Nöbeti, 77'nci haftasında devam etti. 

Nöbette konuşan Avukat Bahri Belen, avukatların; yargılamanın teminatı olduğunu dile getirdi. Belen, Türkiye'de her kesimden insan hakkında davaların açıldığını ve tutuklandığını kaydetti.

MA'nın aktardığına göre Belen, Halkın Hukuk Bürosu (HHB) ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatların tahliyesinden saatler sonra tutuklanmasına atıfta bulunarak, "Mahkeme tükürdüğünü yaladı. Tahliye ettiği kişileri tutukladı. Nasıl bir tehdit, nasıl bir baskı yapıldı ki verdikleri kararlarından döndüler?" diye konuştu. 

CHP Milletvekili Turan Aydoğan da avukatların itibarsızlaştırılmak istendiğini dile getirerek, "Eğer avukatlar itibarsızlaştırılırsa bu tekçi rejim kendini konsolide eder" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

SES: Hekimlere medeni ölü hali dayatılıyor

SONRAKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir "bankamatik memuru" daha tespit edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa