01 Kasım 2018 12:29

'İnek Duası' davası ertelendi

Mülkiye'nin 80 yıllık geleneği olan İnek Bayramı'nda 'İnek Duası’nı okuyan M.C.T. hakkında açılan davanın ilk duruşması Ankara'da görüldü.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye'nin) 80 yıllık geleneği olan 'İnek Bayramı’nda her yıl okunan 'İnek Duası’nı 2016 yılında okuyan M.C.T.'nin, 'dini değerlere hakaret' ettiği gerekçesiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. 

Ankara 17'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, M.C.T. , şikayetçiler Emel Cengiz, Resul Kürşat Kaşıkçı ve tarafların avukatları katıldı.

Hakkında dava açılan M.C.T'ye, ceza alması durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını isteyip istemediği ve şikayetten vazgeçilmesi durumunda bunu kabul edip etmediği soruldu. M.C.T, "Hükmün açıklanmasını geriye bırakılmasını ve şikayetten vazgeçmeyi kabul etmiyorum" dedi.

Savcılıkta verdiği ifadesini tekrar ettiğini belirten M.C.T, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, tekrar savunma yapmak için süre istedi.

Şikayetçiler Emel Cengiz ve Resul Kürşat Kaşıkçı ise şikayetlerini çekmediler ve Mülkiyeliler Birliği ve başkanından da şikayetçi olduklarını söylediler.

Mahkeme, sanık avukatının savunma yapmak için süre istemesi üzerine duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

{364824}}

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘1 buçuk yılda 393 kadın hayatını kaybetti’

SONRAKİ HABER

Şairler dünya barışı için şiir okudu: Barış bütün zamanların temasıdır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa