01 Kasım 2018 09:12

'Erdoğan'a itaat etmek farzdır' diyen Rektör Taşaltın istifa etti

'Erdoğan'a itaat etmek farzdır, karşı gelmek haramdır' sözleri nedeniyle tepki çeken Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taşaltın istifa etti.

Fotoğraf: Rauf Maltaş/AA

Paylaş

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini bildirdi.

AA'da yer alan habere göre Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bugüne kadar, büyük bir özveri ve gayretle ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını belirtti.

Bu süreçte birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldığını ve her zaman milletin menfaatlerini ön planda tutmayı şiar edindiğini vurgulayan Taşaltın, açıklamasında şunları kaydetti:

"Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır. Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım."

NE SÖYLEMİŞTİ?

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, katıldığı televizyon programında, " İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayındır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Arif Nacaroğlu, Rektör Taştekin'in sözlerine ilişkin yazdı: Farzı ayn

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Endonezya'da denize düşen yolcu uçağının karakutusu bulundu

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun ve Belgeselci Kazım Kızıl, Giresun'da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa