Bakanlık’tan, tutuklu belediye başkana davetiye!

Bakanlık’tan, tutuklu belediye başkana davetiye!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı 15 Eylül’de düzenlediği toplantı için 7 Haziran’da gözaltına alınan ve tutuklanan BDP’li Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz’a davetiye gönderdi.Van ve ilçelerinde BDP’li belediyelere dönük ‘KCK’ adı altında gerçekleştirilen operasyonlarda gö

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı 15 Eylül’de düzenlediği toplantı için 7 Haziran’da gözaltına alınan ve tutuklanan BDP’li Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz’a davetiye gönderdi.
Van ve ilçelerinde BDP’li belediyelere dönük ‘KCK’ adı altında gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklanan Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz’ın tutuklanmasının üzerinden 3 buçuk ay geçti. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tutuklamalardan habersiz olacak ki; Durmaz’a bir toplantıya katılması için davetiye gönderdi. 15 Eylül tarihinde Elite World Van Hotel’de gerçekleştirilen “Kentsel dönüşümde sektörler buluşuyor” toplantısı için gönderilen davetiyenin toplantıdan 3 gün sonra belediyeye gelmesi ise dikkat çeken diğer bir nokta oldu. (Van/DİHA)

www.evrensel.net