31 Ekim 2018 16:15

Mısır ve Almanya arasında 5 anlaşma

Mısır ve Almanya, endüstrileşme, meslek eğitimi desteği ve sanayi bölgelerinde rekabeti artırma gibi farklı konularda iş birliği anlaşmaları imzaladı.

Görseller: Pixabay

Paylaş

Mısır ve Almanya arasında, endüstrileşme, meslek eğitimi desteği ve sanayi bölgelerinde rekabeti artırma gibi farklı konularda iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Mısır Resmi Haber Ajansı’nın (MENA) haberine göre anlaşma, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin Almanya ziyareti esnasında başkent Berlin’de gerçekleşti. Bilimsel araştırmalar ve üniversite eğitimi alanlarında iş birliği anlaşmalarının yanı sıra Kahire’nin doğusunda kurulmakta olan “İdari Başkent”e Almaya Bilimler Üniversitesi’nin kurulması konusunda fikir birliğine varıldı. İki ülke arasında ayrıca 129 milyon avro tutarında ekonomik yardımlaşma protokolü imzalandı. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, geçen Pazar günü 4 günlük ziyaret için Almanya’ya gitmişti. Sisi, temasları çerçevesinde Almanya Cumhurbaşkanı Frank Steinmeier ve Başbakan Angela Merkel ile de bir araya gelmişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Çorlu'da Aygün Alümniyum işçilerinin direnişine valilik engeli

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa