31 Ekim 2018 13:33

İnegöl'de patron mobilya fabrikasını boşaltıp kaçtı

Bursa İnegöl'de mobilya fabrikasının patronu makineleri götürüp kaçtı. İşçiler uzun zamandır alamadıkları maaşlarını istiyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa'nın İnegöl ilçesinde sabah mobilya fabrikasına mesaiye gelen işçiler, fabrikanın tamamen boşaltıldığını gördü. Uzun zamandır paralarını alamadıklarını söyleyen işçiler, fabrika önünde eylem yaptı.

İnegöl ilçesinde bulunan mobilya fabrikasında çalışan işçiler, sabah iş yerine geldiklerinde makinelerin götürüldüğünü gördü. Büyük şaşkınlık yaşayan ve tepki gösteren işçiler, duruma engel olmak ve yetkililere ulaşmak istedi ancak sonuç alamadı. Uzun zamandır ücretlerinin ödenmediğini belirten yaklaşık 30 işçi, fabrika önünde eylem yaptı.

'MAAŞLARIMIZI ÖDEMELERİ LAZIM'

İşçilerden Hakan Güngör, "Cuma günü patronlar bizi İstanbul'a gönderdi. Müşterilerle görüştüm. Sabah haber aldık, buraya geldiğimizde makinelerin taşınmakta olduğunu gördük. Buradan kaçıyorlar. Bu kadar insan mağdur oldu. Tedarikçiler ve biz işçiler mağdur olduk. 40 civarında işçi, mağdur oldu. Gece içerdeki tüm ürünleri boşaltmışlar. Bize de cuma gününe kadar izin verdiler. Firma sanırım batmış, kaçmışlar. İşçilerin maaşlarını ödemeleri lazım" dedi.

'GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK ÇALIŞTIK'

İşçilerden Esra Çakıroğlu ise "Biz gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Halimiz ortada. Bize, 'Pazar gününe kadar ürünleri yetiştirin' dediler. Bir gün sonra tatile çıkardılar. Fabrikaya boşaltıp gitmişler. Biz emeğimizi kimden alacağız. Mağdur olduk" diye konuştu. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir Marşı’nı okuyan öğrencilere 'şiddet' iddiasına suç duyurusu

SONRAKİ HABER

İsviçre’de inşaat işçileri mücadelelerinde kararlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...