30 Ekim 2018 17:33

Endonezya’da düşen uçaktaki yolcuları arama çalışmaları sürüyor

Endonezya'da kalkıştan kısa süre denize düşen uçaktaki yolcuları arama çalışmaları daha geniş alana yayıldı.

Fotoğraf: EPA-EFE/BAGUS INDAHONO/AA

Paylaş

Endonezya'da Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı yolcu uçağının kalkıştan kısa süre denize düşmesi sonucu yürütülen arama çalışmaları daha geniş alana yayıldı.

Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS) Başkanı Muhammad Syaugi, uçağın enkazının bulunduğu Batı Cava’nın Karawang bölgesi açıklarında 5 deniz mili içerisinde yürütülen arama kurtarma çalışmalarının 10 deniz miline kadar çıkarıldığını açıkladı.

Dalgıçların özel teknik ekipmanlarla denizin 35 metre derinliğindeki uçağın gövdesini arama çalışmalarına başladığını dile getiren Syaugi, uçağın gövdesinin bulunması halinde daha fazla cansız bedene ve kara kutuya ulaşılabileceğini ifade etti.

Yetkililer, şu ana kadar yaşamını yitirenlerin vücut parçalarının ve eşyalarının toplam 26 ceset torbasına konularak kimlik tespiti için hastaneye nakledildiğini belirtirken, toplanan vücut parçalarının karışık halde olduğunu ve şu an için net rakam verilemediğini söyledi.

Uçakta, 181 yolcu ve 8 mürettebat bulunuyordu.

Endonezya’da 2014 yılında AirAsia Havayollarına ait yolcu uçağının Surabaya kentinden Singapur’a giderken Batı Kalimantan açıklarında denize düşmesi sonucu 162 kişi yaşamını yitirmişti. (Cakarta/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Merkel dönemi’nin kapanması ne anlama geliyor?

SONRAKİ HABER

Urfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında patlama: 5 asker yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa