30 Ekim 2018 13:15

Çocuk parkındaki elektirik trafosu can aldı

Çekmeköy'de bir çocuk parkında açık elektrik kablolarının bulunduğu elektrik kablosu yüzünden 8 yaşındaki Kadir Açık yaşamını yitirdi.

Fotoğraf: Gamze Şimşek/DHA

Paylaş

İstanbul Çekmeköy’deki çocuk parkında arkadaşlarıyla saklambaç oynarken parkta bulunan trafoya saklanan 8 yaşındaki Kadir Açık, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. Mahalle halkı, çocuk parkına elektrik trafosu konulmasına tepki göstererek, sorumluların hesap vermesini istedi.

DHA'nın aktardığına göre, arkadaşlarıyla saklambaç oynayan Kadir Açık, önceki gün saat 17.00 sıralarında çocuk parkında parkta bulunan trafoya saklandı. Trafodaki elektrik akımına kapılan çocuk bir anda yere yığıldı. Arkadaşları hemen aileye haber verdi.

Ailesinin haber vermesi üzerine de olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Kadir Açık’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Küçük çocuğun cenazesi Ümraniye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Oğlunu kaybeden 5 çocuk babası Metin Açık, “8 yaşındaki çocuğum parka geliyor burada. Bu trafoyu, elektrik kablolarını açık bırakmışlar. Çocuk buraya dokunuyor. Olduğu yere yığılıyor. Bana komşular telefon etti. Buranın bir bekçisi vardı. Bekçiyi işten çıkartmışlar. Ondan sonra bu hale gelmiş burası. Vurmuşlar, kırmışlar. Buranın bir sorumlusu yok. Benim canım gitti. Bunun hesabını verecekler bana” dedi.

Mahalle halkı parkta toplanarak alınmayan önlemleri protesto etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Brüksel Havalimanı'nda grev devam ediyor

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa