18 Eylül 2012 13:21

Romney’e gizli kayıt darbesi

AMERİKA Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Mitt Romney’nin son gafı pahalıya patlayabilir.Romney’nin basına kapalı bir toplantıda seçmenlerin yarısının kendilerini kurban gibi algıladıklarını ve her koşulda Obama’ya oy vereceklerini ifade eden konuşması basında geniş yer buldu.Romney gizli kamera ile

Romney’e gizli kayıt darbesi

Paylaş

AMERİKA Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Mitt Romney’nin son gafı pahalıya patlayabilir.
Romney’nin basına kapalı bir toplantıda seçmenlerin yarısının kendilerini kurban gibi algıladıklarını ve her koşulda Obama’ya oy vereceklerini ifade eden konuşması basında geniş yer buldu.
Romney gizli kamera ile kaydedilen sözlerini şöyle açıkladı: “Zarif bir ifade değil. Basına kapalı olarak bir soruya cevap veriyordum. Hala aynı fikirdeyim: Başkan’ın yaklaşımı vergi ödemeyen insanları cezbetme üzerine kurulu. Vergi indirimiyle ilgili görüşlerim onların ilgisini çekmiyor. Bundan dolayı onları seçim kampanyamda etkin bir şekilde kazanamıyorum.”
Obama cephesi ise konuşmayı “Zengin dostları ile kapalı kapılar ardında halkın yarısını hayatlarını kazanmayı beceremeyen kurbanlar olarak yaftalayan bir adayın başkan olamayacağı” şeklinde yorumladı.
(DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Avrupa ülkelerinde grevler durmuyor

SONRAKİ HABER

Londra'da 1 milyon kişi Brexit'e karşı yürüdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa