29 Ekim 2018 16:05
Son Güncellenme Tarihi: 29 Ekim 2018 17:46

Bahçeli Gökçek’e göz kırptı: MHP'ye şeref kazandırır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Melih Gökçek'in MHP'den adaylığıyla ilgili iddialara yanıt verdi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerel seçimlerde partisinin Ankara adayı olarak gösterileceği iddialarına ilişkin, “Sayın Gökçek ile yakın tarihte görüşmemiz olmadı. MHP'den gönül rızasıyla 'Ben belediye başkanı adayı olmak istiyorum' diyorsa bu hayırlı bir konudur ve MHP'ye şeref kazandırır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'daki Osmaniye Vakfı'nın açılışı için düzenlenen törene katıldı. Açılışın ardından MHP milletvekilleriyle birlikte vakfı gezen Bahçeli, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Devlet Bahçeli, İstanbul'daki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna neden gitmediği yönündeki soruya, “Osmaniye Vakfı'nın açılışını yaptık, o yüzden gitmedik” diye cevap verdi.

'MHP'YE ŞEREF KAZANDIRIR'

Bahçeli, MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek'i aday gösterecekleri yönündeki iddiaların anımsatılması üzerine şunları söyledi:

“Sayın Gökçek ile yakın tarihte görüşmemiz olmadı. Kendilerine Ankara'da MHP'nin belediye başkanlığı adaylığı konusunda herhangi bir önerimiz de bulunmadı. Ancak Ankaralılar 20 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı olarak büyük hizmetler sunan bu şahsiyeti tekrar belediye başkanı olarak görme arzusunu her partiye ulaştırmış olabilirler. Bize de ulaştırdılar. MHP'den gönül rızasıyla 'Ben belediye başkanı adayı olmak istiyorum' diyorsa bu hayırlı bir konudur ve MHP'ye şeref kazandırır.”

'OLGUN DÖNEMİ BEKLEMEK DAHA HAYIRLI OLUR'

Devlet Bahçeli, Meclis'te verilen emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önergeye MHP'nin önce destek vermesi sonra bu desteğini geri çekmesinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

“Muhalefet partileriyle aynı konum içerisinde bulunmamaya dikkat ediyoruz. CHP, HDP ve İP partisiyle bir arada görünmek istemiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yerine parlamenter sisteme dönüş için siyasi faaliyet gösteriyorlar. Onların bu duruşunu MHP olarak benimsemiyoruz. Emeklilik MHP'nin seçim beyannamesinde olan konudur. Bu konuyla ilgili arkadaşlarımızın ön hazırlığı olmuştur. Ancak 700 milyara ulaşan meblağı karşılayabilecek durum için de ısrarcı olmamak, olgun dönemi beklemek daha hayırlı olur kanaatindeyiz. Bir önerge verilmiştir. Ama Meclis araştırması açılması konusunda MHP görüşlerini saklı tutmak suretiyle gerek duymamış ve çekimser oy kullanmıştır.”

'İSTANBUL'DA SÜRPRİZİMİZ OLABİLİR'

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde İstanbul'dan kimi aday göstereceklerine ilişkin soruya ise şöyle cevap verdi:

“Daha önce İstanbul'la alakalı biz aday göstermeyeceğimizi ifade ettik. 'Cumhur İttifakı devam ediyor, yerel ittifakta yokuz' diyoruz. MHP her ilde, her seçim çevresinde kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştır. İstanbul'da da bir sürprizimiz olabilir. İleriki günleri beklemek lazım.”

GÖKÇEK'TEN YANIT: BENİ İNANILMAZ ŞEKİLDE ONORE ETTİ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt verdi. Gökçek, ''Sayın Bahçeli, sözleriyle beni onore etmiştir, teşekkür ediyorum'' dedi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gökçek, "Sayın Bahçeli, Türkiye'nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir... Sayın Bahçeli, sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir... Sözleri bana şeref vermiştir... Teşekkür ediyorum..." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gönüllü çıkışlar işçi birliğinin bölünmesi demektir

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun ve Belgeselci Kazım Kızıl, Giresun'da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa