29 Ekim 2018 15:37

Neşe Karaböcek: Erdoğan çok şey yaptı, bunu kimse sarsmaya kalkmasın

Neşe Karaböcek Sabah gazetesine röportaj verdi, Erdoğan'ı övdü ve TRT Müzik gibi bir kanalda müzik programı yapmak istediğini söyledi.

Ekran görüntüsü ilgili haberden alınmıştır. 

Paylaş

Sabah Gazetesine röportaj vererek ‘Erdoğan öven ünlüler’de bu hafta Neşe Karaböcek vardı. 

Sanatçı Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Türkiye için çok şey yaptığı görüşünü dile getirerek “Bunu kimse sarsmaya kalkmasın" ifadesini kullandı. Karaböcek ardından da TRT Müzik gibi bir kanalda müzik programı yapmak istediğini dile getirdi. 

Sabah Gazetesinden Tuba Kalçık’ın röportajından öne çıkan bölümler şöyle: 

Türkiye'deki gelişimi nasıl buluyorsunuz?
Sayın Erdoğan ülkemiz için çok şey yaptı. Türkiye gerçekten de son yıllarda büyük bir ilerleme kaydetti, bunu kimse sarsmaya kalkmasın.
Ulaşım, iletişim hiçbir ülkeden geri değil. Fakat beni asıl memnun eden, topluma sunulan sosyal hizmetlerin üst düzeyde olması... Örneğin; bugün devlet hastaneleri, pahalı özel hastaneler kadar modern donanımlı.

Sağlık sisteminde bazı yönlerimizle Amerika'dan daha ilerideyiz. Cumhuriyetten beri Türkiye hiç gerilemedi, artan bir hızla ilerliyor. Türkiye dünyada artık hem daha tanınır, hem de daha güçlü bir ülke konumuna geldi.
Türkiye'nin nereden nereye geldiğiyle ilgili bir anım daha var. Geçtiğimiz günlerde Zigana tüneliyle ilgili bir haber izledim. 15-16 yaşındayken turnede Zigana'dan otobüsle geçiyorduk.

Kıştı, kar vardı. Bir taraf uçurum, diğer taraf dağ. Otobüs bozuldu. O daracık yolda kaldık. Uçurumun dibinde kurtlar dolaşıyor. Donma tehlikesi geçirirken kurtarıldık. Şimdi Zigana Tüneli'ni görünce sevindim, o korku dolu yolu geçenler bu tünelin değerini bilir.
Söz sayın Erdoğan'dan açılmışken; kendisinin beni mutlu eden bir yönü de sanata ve sanatçılara çok değer vermesi.
Rahmetli Turgut Özal da kıymet verirdi. Telif haklarımızı korumak için bandrol uygulaması önerimi götürdüğümde onu tanıyıp sevdim. Önerimi kabul etti, yasalaştırdı ve müzik üreticilerinden kitap yayınevlerine kadar telif haklarını korumaya başladı.

Yeni proje var mı?
Müzik programı yapmak istiyorum. Devlet kanalımız TRT, müziğimize en çok yer veren ve onu sevdirmeye çalışan kanal. TRT Müzik gibi bir kanalda, sanatçı arkadaşlarımla düetler yapabileceğim, solo şarkılar söyleyebileceğim ve sohbet edebileceğim bir müzik programı yapmak istiyorum. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Brüksel Havalimanı'nda grev sürüyor

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa