28 Ekim 2018 18:52

DYO Boya, Dilovası fabrikasında üretime 5 gün ara verecek

Dyo Boya, Dilovası fabrikasında üretime kasım ayında toplam 5 gün ara vereceğini duyurdu.

DYO Boya logosu

Paylaş

Yaşar Topluluğu Boya Grubu çatısı altında bulunan Dyo Boya, inşaat sektöründeki gelişmeleri gerekçe göstererek Dilovası fabrikasında üretime kasım ayında toplam 5 gün ara vereceğini duyurdu.

Bloomberght'nin haberine göre yurt dışı ve yurt içinde toplam 6 tesisi bulunan Dyo Boya'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İnşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak optimum üretim planlamamız gereği Şirketimiz Dilovası Fabrikası'nda inşaat ünitesinde Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir. İlgili durum yalnızca şirketimizin inşaat boyaları iş ünitesine ilişkin olup diğer tüm boya alt segmentlerinde faaliyetler kesintisiz devam etmektedir."

TÜRKİYE'DE 3 ÜRETİM TESİSİ BULUNUYOR

Türkiye boya sektörünün en büyük şirketlerinden olan Dyo Boya, 40’dan fazla ülkeye de ihracat yapıyor. Şirketin yurt içinde Kocaeli Dilovası, İzmir Çiğli ve Manisa Turgutlu’da üç üretim tesisi bulunuyor. Dilovası fabrikası, inşaat boyaları üretiyor.

Şirketin yurt dışı tesisleri ise Dyo Balkan (Romanya), Kemipex (Rusya) ve Dyo Africa (Mısır) adlarını taşıyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İMO İzmir Şube Başkanı: İnşaat sektöründe tablo iç açıcı değil

SONRAKİ HABER

İzmir'de fırıncılar, gevreğin 25 kuruş zamla 1 lira 75 kuruşa satılmasını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...