28 Ekim 2018 13:39

Alpay, Sofuoğlu, Arınç, Ağar... AKP'nin 'ünlüleri' kürsüde konuşmadı

TBMM birinci ayını doldurdu ancak AKP'nin 'ünlü' isimleri henüz Meclis kürsüsünde konuşma yapmadı.

Fotoğraf: VOA/Wikimedia Commons (Public Domain)

Paylaş

TBMM yasama çalışmalarında birinci ayını bitirmeye hazırlanırken AKP’nin, babalarından kalan şöhreti de üstlerinde taşıyan isimler ve sporcu yüzler henüz kürsüde boy göstermedi. Bülent Arınç ve Mehmet Ağar'ın oğulları ile Kenan Sofuoğlu ve Fehmi Alpay Özalan hiç konuşma yapmadı. 

ARINÇ'IN VE AĞAR’IN OĞLU SADECE KENDİSİNİ TANITTI

t24'ten Hülya Karabağlı'nın derlemesine göre; Bülent Arınç’ın oğlu AKP Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, Genel Kurul’da henüz bir konuşma yapmadı. Arınç’ın tek konuşması üyesi olduğu Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nun ilk toplantısında üye milletvekillerinin kendilerini tanıttıkları öz geçmişinde oldu.

Tansu Çiller hükümetlerinde görev alan, DYP’nin bir dönem Genel Başkanı da olan Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Millletvekili Zülfü Tolga Ağar da, bir aylık yasama çalışmasında Genel Kurul kürsüsüne çıkmadı. Tolğa Ağar’ın da, Mücahit Arınç gibi 7 Temmuz 2018 tarihinde and içme töreninden sonra kürsüde bir konuşması olmadı.

SOFUOĞLU DA, ALPAY DA KÜRSÜYE ÇIKMADI

“Motorumun sesinden geldiğimi anlayacaklar” diyen ve TBMM’ye Lamborghini marka otomobiliyle gelip kaydını yaptıran milli sporcu, dünya motosiklet şampiyonu AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu da Genel Kurul kürsüsünü kullanmayan isim oldu. Bir aylık süreçte, Sofuoğlu’nun,  üyesi olduğu Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu’nu toplantısında özgeçmişi ve komisyondan beklentileri konusunda bir konuşması var.

Milli futbolcu, AKP İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan’ın da milletvekili andının dışında Genel Kurul’da bir konuşması bulunmuyor. Alpay da, diğer arkadaşları gibi üyesi olduğu Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu’nu toplantısında özgeçmişiyle ilgili verdiği bilgilere ilişkin bir konuşması var. Özalan, Meclis'te karıştığı bir kavga ile gündeme gelmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da kadın temalı şiirler okunacak

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa