28 Ekim 2018 10:30

CHP'nin İstanbul'daki yerel yönetim toplantısında ön seçim talebi

CHP’nin İstanbul’da yaptığı yerel seçim toplantısında, partinin eski yöneticileri ‘örgütün sesine kulak verilmesi’ ve ‘ön seçim’ çağrısında bulundu.

Paylaş

CHP’nin yerel seçimlere ilişkin bölge toplantılarının sonuncusu İstanbul Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Eski milletvekili ve belediye başkanlarının da aralarında olduğu partililer “ ön seçim” talebinde bulundu.  

Cumhuriyet’ten Ali Açar’ın haberine göre; toplantıda konuşan İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “6 aydır İstanbul’da veri ölçümleme, akademik, siyasal iletişim ve takvimlendirme masalarıyla çalışıyoruz. Bu çalışmalarda gördüğümüz gerçeklikleri, verileri, rakamları, planlamaları, stratejileri yaşamın her alanında anlatıp hayata geçiririrsek, İstanbul’un nefes alacağını hissediyoruz” dedi. CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da 24 Haziran’da iktidarla hesaplaşmanın gerçekleştirilemediğini belirterek “24 Haziran’da bunlarla hesaplaşamasak da gelin 31 Mart seçimleri İstanbul’un kurtuluşunun başlangıcı olsun. Bunu bir CHP’li yapsın” diye konuştu.

ÖN SEÇİM TALEBİ

Basına kapalı olan bölümde ise toplantıya katılanlara 20 soruluk bir anket dağıtıldı. Ankette, “Belediye başkanı nasıl belirlenmeli”, “Partinin politikalarının topluma yeteri kadar anlatıldığını düşünüyor musunuz”, “ CHP ’nin en önemli sorunu nedir” ve “Örgütler sağlıklı çalışıyor mu” gibi sorular yöneltildi. 

Toplantıda söz alan eski İBB Başkanı Nurettin Sözen, ön seçim isteyerek, “Örgütün sesine kulak verin. Biz 1989 yılında üye bazında ön seçim yaptık ve başarılı olduk. Ön seçim sandığından kim çıkarsa onu aday gösterin” dedi. Eski Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tülay Ateş de “Eğer atamada ısrar ediyorsanız, partiye emek vermemiş ve hiç kimsenin tanımadığı isimleri aday yapmayın” diye konuştu. Eski CHP milletvekili ve  İmar ve İskân Bakanı Ali Topuz da ön seçim talebinde bulunarak, “Bu seçim partimiz ve Türkiye için kritik önemdedir. Adaylar ön seçim ile belirlenmelidir. Takvimini yetişmediği yerlerde eğilim yoklaması yapılmalı. Kadın ve gençlere daha fazla yer verilmeli” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ziya Selçuk: Yaz tatili Avrupa'daki gibi 200 iş günü olabilir

SONRAKİ HABER

Yazar Hanım Koçyiğit’ten fantastik roman: Elké

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...