27 Ekim 2018 14:25

Diyarbakır Barosu Başkanı Cihan Aydın basın emekçileriyle buluştu

Diyarbakır'da basın emekçileriyle buluşan Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın: Birlikte dayanışarak bu süreci yürütebileceğimizi düşünüyoruz

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

14 Ekim’de Diyarbakır Barosu Başkanlığı’na seçilen Cihan Aydın bugün kahvaltılı bir etkinlikle basın emekçileriyle bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Aydın, basın emekçilerinin toplumun haber alma hakkı konusunda önemli görevler üstlendiğini belirterek basın emekçilerinin en az avukatlar kadar değerli olduğunu vurguladı.

Toplumun tüm muhalif kesimlerinin üzerinde ciddi baskılar olduğunun altını çizen Aydın, “Türkiye’nin bütün coğrafyasına sirayet etmiş ciddi hukuksuzluklar var” diyen Aydın, baro olarak bu konudaki itirazlarını basın aracılığıyla dile getireceklerini belirtti.

Basın emekçilerine “Yanlışlarımız, eksikliklerimiz olursa bizi eleştirme hakkına sahipsiniz” diyen Baro olarak basın emekçilerinin yanında olduklarını, soruşturmalara ve kovuşturmalara karşı baro olarak hukuki destek sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

‘CUMA EYLEMLERİNE DEVAM EDECEĞİZ’

Aydın konuşmasının ardından soruları cevapladı. Tahir Elçi cinayetinin takipçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Aydın, Elçi cinayetine dair basın emekçilerine ve basın aracılığıyla halka “Gözden kaçırdığımız, gizlenen görüntüler, herhangi bir belge varsa bizimle paylaşın” çağrısında bulundu. Aydın, Cuma eylemlerine ve o hafta yaşanan hukuksuzluklara dair itirazlarını dile getirmeye devam edeceklerini belirtti. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumartesi Anneleri 709 haftadır adalet arıyor

SONRAKİ HABER

Metin İlgün Yoldaşın hayatı her devrimciye örnek bir hayattır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa