26 Ekim 2018 14:41

Züccaciye devi Bernardo konkordato başvurusunda bulundu

Türkiye genelinde 150 perakende satış noktası bulunan züccaciye devi Bernardo, konkordatoya başvurdu.

Bernardo şirketinin logosu

Paylaş

Züccaciye devi Bernardo, konkordato başvurusunda bulundu. İlk mağazası 1984 yılında Güner Sözen ve oğulları Nurettin ve Ömer Sözen tarafından Bağdat Caddesi'nde açılan şirketin şu an 150 perakende satış noktası var.

sondevir.com'da yer alan habere göre, Bernardo Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada konkordato başvurusuna gerekçe olarak  piyasalarda yaşanan nakit sıkışıklığı, döviz ve faizde görülen aşırı yükseliş ve bankaların kredi imkanlarını kısıtlaması sonucunda, şirketin gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlaması gösterildi.

Şirketin açıklaması şöyle:

"Bernardo, 1984 senesinden bugüne, Türkiye genelinde 150 perakende satış noktası ve 850 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit sıkışıklığı, döviz ve faizde görülen aşırı yükseliş ve bankaların kredi imkanlarını kısıtlaması sonucunda, şirketimiz gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir. Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, Avukatımız Hamdi Say aracılığı ile yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

Tedarikinin çok büyük bölümünü yurt içinden sağlayan Bernardo, %100 milli sermayeli bir Türk markasıdır. Konkordato başvurumuza aldığımız tedbir kararı ile yeniden yapılandırma sürecimizi başlatmış bulunuyoruz. Yeniden yapılandırma sürecimizin hedefi, tüm çalışanlarımız, finans sektöründe birlikte hareket ettiğimiz partnerlerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve bayilerimizin çıkarlarını koruyarak şirketimizin varlığını sürdürmek ve bu süreçten güçlenerek çıkmaktır. Şirketimizin kaynakları yaşadığımız geçici likidite zorluğunu aşmaya fazlası ile yeterlidir. Bu süreç, markamızın yaşadığı zorlukları geride bırakarak, Bernardo'yu sağlam adımlarla ileri doğru taşıyacaktır. Sofra Tasarım Uzmanı Bernardo'nun hedefi, markamıza olan güveni ve yaratılan müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmektir. Bu amaçla başlattığımız yeniden yapılandırma bilgisini kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Geçici süreli bu durumu iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizin anlayış ve destekleri ile geride bırakacağımıza ve yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inancımız tamdır. Bernardo, perakende sektörünün %100 Türk markası olarak müşterilerine ve sektöre hizmet etmeye devam edecektir. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen tüm Bernardo ailesi ve dostlarına teşekkürü bir borç biliriz." (HABER MERKEZİ)

Konkordato nedir, işçi alacaklarını nasıl etkiler?

Reklam
ÖNCEKİ HABER

RES’in ÇED toplantısına halk izin vermedi

SONRAKİ HABER

Elazığ'daki deprem nedeniyle Diyarbakırlılar geceyi sokakta geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa