24 Ekim 2018 14:43

Maltepe’de Cumhuriyet Parkı açılacak

Maltepe Belediyesi, yıllardır kurban kesim alanı olarak kullanılan 44 dönümlük araziye, 'Cumhuriyet Parkı' yaptı.

Fotoğraf: Maltepe Belediyesi

Paylaş

Maltepe Belediyesi, ilçe halkının yeşil alan yapılmasını istediği, yıllardır kurban kesim alanı olarak atıl durumda bulunan 44 dönümlük araziye, Anadolu Yakası’nın en büyük parkını yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında açılışı yapılacak olan parkta, yeşil alanın yanı sıra, yapay bir göl, seyir terası, koşu ve yürüyüş parkurları ile 500 kişilik anfi tiyatro bulunuyor.

44 dönümlük bir araziye Anadolu Yakası’nın en büyük parkını yapan belediye, burayı 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak, hizmete açacak.

29 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek açılışta Koray Avcı, şarkılarıyla Maltepelilerle buluşacak.

‘CUMHURİYET HEDİYESİ’

Parkın adını da düzenledikleri anketle halka sorduklarını belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, vatandaşlardan “Cumhuriyet Parkı” yanıtını aldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Yıllar önce bu alana AVM’ler, rezidanslar, gökdelenler yapmak istediler. Biz döndük halkımıza danıştık. Halkımızın onayını alarak bölgenin en büyük şehir parkını Maltepe’ye kazandırmak için kolları sıvadık. Şimdi ise adını yine halkımıza danışarak, ‘Cumhuriyet Parkı’ koyduk. Cumhuriyetimizin 95. yılında, Maltepelilere çok güzel bir Cumhuriyet hediyesi vermiş olacağız” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gültan Kışanak hakkında 15 yıla kadar hapis istemi

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa