24 Ekim 2018 14:41

KESK: Genel Meclis toplantımız engellenmek istendi

KESK Genel Merkezi'nde oturma eylemi yapan grup, KESK Genel Meclisi toplantısını engellemek istedi. KESK işgale izin vermeyeceklerini açıkladı.

KESK logosu

Paylaş

KESK Genel Merkezi'nde oturma eylemi yapan grup, KESK Genel Meclisi toplantısını engellemek istedi. KESK Genel Meclisi üyeleri grubun kapıyı tutarak toplantıyı engelleme çabası üzerine konfederasyon önünde açıklama yaparak, KESK'in üyelere, emek ve demokrasi mücadelesi güçlerine her zaman açık olduğunu ancak işgale asla izin verilemeyeceğini söylediler.

KESK Genel Meclisi kararıyla konfederasyon genel merkezi binasında bir yıldır süren oturma eylemlerine son verilen grup, günlerdir bina önündeki nöbet tutarak içeride eylem yapmak istiyordu.

Duruma ilişkin toplantı kararı alan KESK Genel Meclisi üyeleri, konfederasyon binasına geldi. Ancak oturma eylemini sürdüren grup, genel merkez kapısını tutarak toplantının yapılmasını engellemeye çalıştı. Bunun üzerine KESK Genel Meclisi toplantı yer ve saatini değiştirdiğini açıkladı.

Konfederasyon binası önünde yapılan açıklamada, “Konfederasyonumuza yönelik uzun süredir devam eden, 'politik mücadele' ya da 'mücadeleye zorlama' ile alakası olmayan, aksine mücadeleden düşürme ve etkisizleştirmeyi amaçlayan provokasyona açık girişim konusunda acil toplantı kararı alan Genel Meclis toplantımız aynı grubun konfederasyonumuzun kapısını tutması nedeniyle engellenmek istenmiştir” denildi.

Konfederasyon genel merkezinde bir yıldır süren eylemi son erdirmek için yapılan görüşmelerden şu ana kadar sonuç alınamadığı belirtilen açıklamada, “Aksine 'kapıyı kırarak da olsa yine gireceğiz' diyerek, sosyal medyada yürütme kurulu, sendika MYK üyelerimizi, üyelerimizi ve çalışanlarımızı tehlikeli şekilde hedef göstererek, tam da ihraçları gerçekleştiren iktidarın istediği gibi hareket edilmesi manidardır. İhraçları gerçekleştiren siyasi iktidara olan öfkenin, tepkinin konfederasyonumuza yöneltilmek istenmesinin neye hizmet ettiği bellidir. Karar organımız olan genel meclis üyelerimiz, sendikalarımızın üyelere, emek ve demokrasi mücadelesi güçlerine her zaman açık olduğunu ve bundan sonra da açık olacağını ancak işgale asla izin verilemeyeceğini bir kez daha belirterek konuyu görüşmek üzere toplanmıştır” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır Barosu’ndan ‘Öğrenci Andı’ açıklaması

SONRAKİ HABER

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Jale Birsel için sahnede tören düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa